Fikri Işık, Belediye Başkanlarını Uyardı!

11 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7686 defa okundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın Ömer Türkçakal Bulvarı’nda yaptırdığı köprülü kavşak açılışında konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, belediye başkanlarının teröre bulaşmaması gerektiğini belirterek, “Demokrasinin kırmızı çizgisi terördür. Ya terörü benimseyeceksiniz, ya demokrasiyi” dedi

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan İbrahim Karaosmanoğlu‘nun katıldığı törenle açıldı. Törende konuşan Işık, İçişleri Bakanlığı tarafından belediyelere kayyum atanmasıyla ilgili olarak, “İçişleri Bakanımızın kanun hükmünde kararnamenin kendilerine verdiği yetkiyi kullanmasıdır. Kanun hükmünde bu yetki alınmıştır. Hiçbir demokrasi terörle iç içe yaşayamaz. Demokrasinin kırmızı çizgisi terördür. Ya terörü benimseyeceksiniz, ya demokrasiyi. Belediye demokratik seçimle buluşmuş bir organdır. Demokratik seçimle oluşmuş bir organın başındaki terörle hiçbir şekilde uzaktan yakından teröre buluşmaması esastır. Belediyenin kamyonlarına bomba yüklenerek jandarma ve polis noktalarına, sivil vatandaşların olduğu bölgelere bombalar götürülüyorsa buna devletin kayıtsız kalması mümkün değildir” dedi.

“Türkiye’nin kendi sınırında ki DEAŞ’i temizlemesi, DEAŞ’ın Türkiye’ye yönelik bir tehdit olmaktan çıkarılması ve sonunda da DEAŞ’ın bölgeden tamamen temizlenmesi hedefimizdir. Bu noktada koalisyon ortaklarımızla güçlü bir işbirliğimiz var. Arzumuz DEAŞ’ı burada temizlendikten sonra ülkemizde bulunan Suriyeli kardeşlerimizin kendi ülkelerine tekrar dönmesi ve onların gittiği yerde rahatlıkla kalabileceği yerleşim yerlerinin olması, kendilerini güven içinde hissetmeleridir. Fırat Kalkanı operasyonu başarıyla sürdürülüyor. Zaman zaman şehitlerimiz oluyor. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Temennimiz daha fazla şehit vermeden bu operasyonu sürdürmek ve gerektiğinde bitirmek”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,845 saniyede tamamlandı.