FETÖ Mağdurlarına İki Çözüm Yolu Açıldı

20 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7263 defa okundu.

Valilere talimat veren Başbakan Yıldırım, FETÖ mağdurları için iki yol çizdi. Yıldırım, 81 ilde mağdurlar kriz masasına veya görevinden ihraç edilen kuruma geri gelmek için başvurması yapmasını gerektiğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, valileri FETÖ ile mücadele konusunda uyardı. Kamuda FETÖ’cülerin tasfiyesinde ‘Kılı kırk yaracaksınız’ diyen Başbakan, “İntikam duygusuyla değil, adaletle hareket edeceğiz. Bu mesaj herkese. Memleketin, milletin işini yaparken şekil, usul hatası yapabilirsiniz, hiç endişe etmeyin. Ama menfaate yönelik iş yaparken de sonuna kadar korkun. Mesele ülkenin menfaati ise hata yapın ama hainlik yapmayın” dedi.

ÖLÇÜMÜZ 17-25 ARALIK FETÖ

Darbe girişimi ile birlikte malumunuz açığa alınan çok sayıda kamu görevlisi var. Kamu için ciddi sayılabilecek bir tasfiye yapılıyor. Burada zaman zaman titiz davranılmadığı, yaş ve kurunun bir arada yandığı şeklinde şikayetler geliyor. İntikam duygusuyla değil adaletle hareket edeceğiz. Bu mesaj karar veren herkesedir. Biz her dairede, her kurumda inceleme yapacak şansa sahip değiliz. Bizim sizlerin adaletinize güvenmekten başka şansımız yok.Kılı kırk yaracaksınız. Burada ölçümüz belli. Bizim için nicelik 17-15 Aralık sonrasıdır. o günden sonra bu örgütle irtibatı olan varsa bunların masum görülmesi asla düşünülemez.

81 İLDE KRİZ MASASI KURUYORUZ

“Müsteşarımıza, Cumhurbaşkanımıza da talimat bu yönde, Başbakanlık Müsteşarlığı başta olmak üzere her yerde bir nevi kriz merkezi oluşturulmalı. Bu konularda kendisine haksızlık yapıldığını söyleyen, sizin tepsitleriniz varsa bir birim vasıtasıyla toplayın. Yanlış hesap Bağdat’tan döner. Adalete, hukuka uymayan bir iş varsa, bu çalışmalar tamamlandıktan sonra dönüp bakılacak ve yapılan yanlışlar düzeltilecek. Baştan yüzde 100 doğru yapılamayacağını kabul ettik. Çünkü örgüt kapalı, saydam değil. Tespitte bize zorluk çıkarıyor. Böyle bir örgütle karşı karşıyayız. Bu konularda ne işi sulandıralım ne de bariz hatalara asla ve asla izin verelim”

DİLEKÇE İLE KURUMUNA BAŞVURABİLİR

Yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklanan ve işten atılanlar kriz masasına giderek süreç hakkında hem başvuru yapacak hem de bilgi alabilecek. Buraya ihraç edilen, tutuklananların aileleri gelip kriz masasına müracaat edebilirler. Eşleri hakkında bilgi alabilirler ve mağduriyetleri konusunda dilekçe ile başvurup, bu duruma itiraz edebilirler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,814 saniyede tamamlandı.