Eğitim İş de Tepkili

21 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3708 defa okundu.

Çocukları istismarcısıyla evlendirmeyi öngörün yasa tasarısına bir tepki de Eğitim İş Kocaeli Şubesi’nden geldi. Tasarıya tepkilerini dile getirmek için meclisteki bazı yetkililere faxs çeken Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener bütün çocukların değerli olduğunu söyledi.

Gönderilen Faks metninde,”Cinsel istismara uğrayan çocuğun faili ile evlenmesi halinde faile verilecek cezanın ertelenmesi kabul edilemez. Çünkü böyle bir düzenleme çocuk istismarının kurumsallaşması sonucunu doğurur ve toplumun yararına değildir. Toplumun böyle bir talebi de yoktur. Bu nedenle bu konudaki kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizi ve önergenin geri çekilmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi. Eğitim İş’in gönderdiği faks metninde,”Ülkemizde çocuklar zorla evlendirilmekte, tecavüze uğramakta, okullarda ve kurumlarda cinsel istismara maruz kalmaktadırlar. Böyle bir düzenleme ile tecavüzün meşrulaştırılacağı gibi, çocuklara yönelik cinsel istismarın failleri de cezasız kalacaktır. İlkel ve çağdışı bu önergenin yasalaşması durumunda kadınlar üzerinde baskılar artacak, evlenme yaşı düşecek ve kadınlar toplumsal yaşamdan dışlanacaktır.

TOPLUMUN BÖYLE BİR TALEBİ YOK

Büyük Önder ve Kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’ün “çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı ve onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.” sözünde de belirtildiği gibi Devletin asli görevi, “çocukları her türlü ihmal ve istismardan koruyarak sağlıklı gelişimini temin etmektir.”Bu nedenle bu önergeyi meclise getirenleri ve imza atanları bir kez daha uyarıyor ve vicdanınıza sesleniyoruz. Bütün çocuklar masum ve değerlidir. Ve diyoruz ki; Cinsel istismara uğrayan çocuğun faili ile evlenmesi halinde faile verilecek cezanın ertelenmesi kabul edilemez. Çünkü böyle bir düzenleme çocuk istismarının kurumsallaşması sonucunu doğurur ve toplumun yararına değildir. Toplumun böyle bir talebi de yoktur. Bu nedenle bu konudaki kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizi ve önergenin geri çekilmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

FAKS GÖNDERİLENLER

ÖNERGEYE İMZA ATAN MİLLETVEKİLLERİ

Mehmet MUŞ                                  -AKP İstanbul Milletvekili

Halis DALKILIÇ                                  -AKP İstanbul Milletvekili

İlyas ŞEKER                                        -AKP Kocaelil Milletvekili

Ramazan CAN                                  -AKP Kırıkkale Milletvekili

Hacı Bayram TÜRKOĞLU              -AKP Hatay Milletvekili

Mücahit DURMUŞOĞLU              -AKP Osmaniye Milletvekili

 

SİYASİ PARTİLERİN GRUPBAŞKANVEKİLLERİ

Ahmet AYDIN                                   -AKP TBMM Başkan vekili

Levent GÖK                                      -CHP TBMM Grup başkan vekili

Erkan AKÇAY                                     -MHP TBMM Grup başkan vekili

İdris BALÜKEN                                  -HDP TBMM Grup başkan vekili

Çağlar DEMİREL                                 -HDP TBMM Grup başkan vekili

 

Fatma Betül SAYAN KAYA           -TBMM Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı

Bekir BOZDAĞ                              -TBMM Adalet Bakanı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,830 saniyede tamamlandı.