Derince Belediyesinden de FETÖ Yerel Belediyeler İmamı Çıktı!!!

15 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
18504 defa okundu.

Eski Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar döneminde, video kayıtları ile belediye de ki yapılan yolsuzlukları anlatan kişi Erkan Karaarslan çıktı. Yani “Yerel Yönetimler İmamı” ve “Türkiye Cumhuriyetini yıkmak, darbecilere finans sağlamak” suçlarından tutuklanan Erkan Karaarslan. Peki Karaarslan’a Derince Belediyesinin önünü kim açtı?

Adalet ve Kalkınma Partisine Kocaeli’nde en büyük zararı veren ve ulusal gazetelerin haber başlıklarının başında gelen “Belediyenin yolsuzluğu kamera kayıtlarına takıldı” haberi büyük yankı uyandırmıştı. Konu hakkında dönemin Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, “Birileri sanki usulsüzlük, bir yolsuzluk varmış gibi ortalığı ayağa kaldırıyor. Videonun bütün görüntüleri elimizde, isteyene gösteririz. Veremeyecek hiçbir hesabımız yok” ifadeleri kullansa da tekrar aday gösterilmemesinde bu olay etken olduğu konuşuluyor.

YOLSUZLUKLARI ANLATAN KİŞİ, FETÖ İMAMI OLARAK TUTUKLANDI

Dönemin Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, uzman arkadaşımız, personele eğitim veriyor dediği ve Kurumsal Gelişim ve İletişim Danışmanı Erkan Karaarslan, 15 Temmuz sonrası FETÖ’nün “Yerel Yönetimler İmamı” ve FETÖ’ye finans sağlamak suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. Erkan Karaarslan videoda, Derince Belediyesi’nde denetim yapılmasın diye arkadaşlarıyla mali raporlarda riski azaltan çalışmalar yaptığını Derince Belediye Meclisi kürsüsünde itiraf etti.

 


“BİZ HİÇ MEVZUAT TANIMIYORUZ”

“Biz gereken makyajlamayı yaptık, bundan sonrası, hayırlısı” diyen Karaarslan, bu riski düşürünce eşit değerin altında kalıp denetimden nasıl kurtulunabileceğinin detaylarını anlattı. Ödeneklerin yoğun kullanımı, avansların yoğun kullanımı-bazılarının kredi olarak kaydedilmiş olması- emanetlerde yüksek rakamlar, takipte olan 10 milyon civarındaki alacak, büyük rakamlardaki kamuya olan borçlar ve ödenmeyen ciddi borcun ‘Gelin beni denetleyin, biz hiç kural, mevzuat tanımıyoruz’ diye bağırdığını söyleyen Karaarslan, bunların bir kısmını makyajladıklarını söyledi.

FETÖ İmamı, Başiskele Belediyesiyle Yıllarca Çalışmış!

“ÇEKİMLER BİZDE KALSIN”

Bu itirafların ardından Karaarslan, kayıt alındığını fark ederek salona ‘Çekimler bizde kalsın. Zaten Sayıştay ile bu aralar aramızda sıkıntılar var, bir de böyle şeyler duyarlarsa iyice sıkıntıya gireriz’ uyarısında bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,930 saniyede tamamlandı.