CHP’liler Adeta Buz Kesti!

30 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5238 defa okundu.

CHP’nin Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği toplantıda partililerin konuşmaları yüzünden soğuk rüzgarlar esti. Yarısı bile dolmayan salonda konuşan Fahri Örengül, “Kocaeli örgütü 2002’den bu yana başarısızdır. Türkiye genelinde aldığımız oyun altında oy alıyoruz” diyerek özeleştiri yaptı. Durmuş Kapatan ise, “Cengiz Sarıbay dışında kimse yok muydu il başkanı olacak” diye sordu.

CHP Kocaeli İl Örgütü uzun bir aranın ardından partilileri bir araya getirmek için dayanışma toplantısı düzenledi. Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda salonun yarısı bile dolmadı. Toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Sarıbay yaptı. Cengiz Sarıbay’ın ardından isimlerini yazdırarak sırayla kürsüye çıkan partililer söz aldı. Geceye konuşmacıların kendi partileri ile ilgili yaptığı eleştiriler damga vurdu. Büyükşehir Belediyesi CHP eski Grup Başkanvekili Fahri Örengül, AKP ile cemaatin alanda oynadığını söyleyerek CHP’nin bu oyunda olmadığını ifade etti.

ALANA İNMEZSEK MAĞDUR OLACAĞIZ

Bu oyunun içinde uluslararası güçler var diyen Örengül, “12 Eylül darbesinde kurumlar mahkeme kararıyla kapatıldı. Şimdi ise kararnameyle kapatılıyor. Adalet diye bir şey yok mu? Bu insanları savunacak bir yapı yok mu? Alana inmezsek çok mağdur olacağız. Kendimize bir bakalım. Kendi durumumuzu tespit edemezsek geleceği planlayamazsam olmaz. Ekip ekip çalışma alanları oluşturmalıyız. Kocaeli örgütü 2002’den bu yana başarısızdır. Türkiye genelinde aldığımız oyun altında oy alıyoruz. Türkiye’nin üzerinden silindir gibi geçiyorlar. CHP yarın bu işten mağdurlarla dolup taşmazsa o zaman da kaybedeceğiz.

ÖRGÜT ADİL OLMALI

Ne yapmalıyız? Örgüt adil olmalı. Adaylar adil belirlenmeli. Çalışmayan meclis üyesi bıraksın gitsin” dedi. Daha sonra söz alan partili Durmuş Kapatan da oldukça sert eleştirilerde bulundu. Partinin özellikle yöneticilerine çeşitli sorular yönelten Durmuş Kapatan, “12 tane ilçe var bir tane belediye başkanı var mı? Bir partide 2 grup var. Taşıyanlar ve taşınanlar. Biz hep taşıyan olduk. Vekillere gelelim; telefonlara cevap vermiyorlarmış. Niye Kocaeli’de sandık konulmadı? CHP pratik değil. 15 Temmuz’da tırışkadan darbe yaptılar.

ADETA SOĞUK RÜZGARLAR ESTİ

Elimizde bir şans var. 1 milyona yakın insan mağdur.  Bu insanları meydana dökmeliyiz” ifadelerine yer verdi. Durmuş Kapatan bu eleştirilerle de kalmadı. Konuşmasının sonunda salondakileri şaşkına çeviren bir açıklama yapan Kapatan, “Çeyrek asırda Cengiz Sarıbay dışında kimse yok muydu il başkanı olacak?” diye sordu. Kapatan’ın bu sözleri salonda soğuk rüzgarlar esmesine neden oldu. Partililer tepki gösterirken bazıları ise konuşmalardan rahatsız olarak salonu terk etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,825 saniyede tamamlandı.