CHP’li Vekil Tahsin Tarhan;”Demokrasi bir lütuf değil haktır

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3330 defa okundu.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, 10 Kasım nedeniyle mesaj yayınladı. Tarhan, “Atatürk’ün, gelişim ve değişimin önünü açan devrimci ruhu ve ileri görüşü sayesinde bugün demokrasi bir lütuf değil haktır” dedi.

“Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’ni, milletle birlikte, kahramanlık destanları ile kuran, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78’nci yıldönümü. Saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Halkın güven duyduğu,  gelişmiş ve aydınlık bir geleceğe, ilke ve devrimleriyle ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk; dünya lideri olmayı başarabilmiş ender insanlardadır. Atatürk’ün, gelişim ve değişimin önünü açan devrimci ruhu ve ileri görüşü sayesinde bugün demokrasi bir lütuf değil haktır”

BÜTÜN ÖZGÜRLÜKLE YOK EDİLMEKTE

“İçinde bulunduğumuz dönemde, bütün özgürlükler  yok edilmekte, hayatın her alanında faşist uygulamalar egemen kılınmaya çalışılmaktadır. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, eşitleyen ve bir arada yaşamanın zeminini olan laiklik ilkesi saptırılmakta, yargı ve hukuk siyasallaştırılmaktadır. Bilimsel laik eğitimin yıpratıldığı,  basının susturulduğu bu dönemde; ihtiyacımız olanşey; Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözünü daha fazla hatırlamak olmalıdır”

CHP DİMDİK DURACAKTIR

“Türkiye Cumhuriyeti bizlere, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir.Cumhuriyet Halk Partisi, bu emanete yöneltilen her türlü tehdit ve saldırılar karşısında, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da dimdik duracaktır”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,819 saniyede tamamlandı.