CHP’li Berhan Şimşek İl Yönetimi Ziyaret Etti

6 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5094 defa okundu.

CHP İl örgütünü ziyareti sırasında konuşan 22. Dönem İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, partisinin geçmişteki politikalarını eleştirerek, “AKP bizim anamızın bacımızın başörtüsü sayesinde iktidar oldu. Biz emperyalist güçlerin görevlendirdiği bir parti değiliz” dedi.

22.Dönem CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek bir süredir KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören Eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’i ziyaret için ilimize geldi. Sirmen’i ziyaretinden önce il örgütüne gelen Şimşek burada İl Başkanı Cengiz Sarıbay tarafından karşılandı. Ziyarette bazı partililer de hazır bulundu. Berhan Şimşek’i ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Sarıbay, “Siyasette tavır gösterebilen bir bireyi. Sözleri kulak ardı edilmeyecek kadar önemli bir kardeşim. Ben her zaman kendisini kendime çok yakın hissettim. Ben il başkanlığı seçimini kaybettiğimde de benim yanımdaydı. Kanaat önderliğinden hiç gocunmadığım biri olarak görüyorum” dedi.

CHP DEVRİMCİ BİR PARTİDİR

Sözlerinden dolayı Sarıbay’a teşekkür eden Berhan Şimşek ise, “Bir yerden geçerken il ve ilçe başkanlarını aramak gerek. Ben bunu milletvekili iken çok yapardım. Siyaset esasında yaşama müdahale etme sanatıdır. CHP’nin kuruluşu İçişleri Bakanlığına verilen bir yazı ile değil savaş meydanlarında şehit ve gazilerin kanı ile kurulmuştur. Emperyalist güçlerin görevlendirdiği bir parti değiliz. CHP içe kapanmayı reddeder. CHP devrimci bir partidir, herkesin partisidir” ifadelerine yer verdi. Daha sonra partisi ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Şimşek, “Demokrasilerde farklı siyasi partiler olabilir ama bu dönemde siyasi partiler mezarlığı görüyoruz.

İNANÇSIZLIK ÖRGÜRLÜĞÜ İÇİN

CHP tek başına bir iktidar dönemi yaşamasa bile nemalanmak adına kimse CHP’ye oy vermez. Hala seçmenin 4’te biri CHP’ye oy veriyorsa bu çok önemli bir olaydır. CHP Türkiye’nin omurgasıdır, geri kalan partiler koldur. Bu yeterli değil ama değerli. Türkiye’de inanç özgürlüğünü, inançsızlık özgürlüğünü sağlamak için CHP’nin varlığı, iktidarı şarttır” dedi. FETÖ operasyonlarına da değinen Şimşek, “Türkçe olimpiyatlarında şarkılar türküler söyledin ama şimdi aldatıldık diyorsun. Nazlı Ilıcak da aldatıldığını söylüyor. Askerler, hakimler de aldatıldığını söylüyor. Daha önce FETÖ’nün terör örgütü olduğu söylendi ama o zaman ortaklıkları olduğu için dikkate almadılar.

ORTADOĞU ÇÖLDÜR

17-25 Aralık’tan sonrasına bakalım diyorlar. 2004 yılında da Fetullah Gülen’in tehlikeli olduğu kırmızı deftere işlenmişti. Erdoğan sadece devlet protokülüne girer çıkar. Ama onun ayyaş dediği Mustafa Kemal ve İsmet Paşa cephede savaştı” ifadelerine yer verdi. Türkiye’nin Suriye politikasını da eleştiren Şimşek, “Ortadoğu çöldür, sizi yanıltmasın. Emevi Camisinde Cuma Namazı kıldı. Bizim Suriye’de ne işimiz var. Tarihte ortaklıklarımız var ama bizim Ortadoğu ile sorunumuz hiç olmadı” dedi. Şimşek OHAL süresinin 90 gün de daha uzatılmasıyla ilgili ise,

LOZAN’DA İKİ ADA ALDIK

“Türkiye’nin bu hale gelmesinin olağanüstü sebebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz Lozan ile iki adayı geri aldık. Erdoğan tarihi de bilmiyor. Ülkemizin dünden daha fazla CHP’ye ihtiyacı oldu. Biz de yanlışlar yaptık. Adamlar bizim analarımızın, bacılarımızın başörtüsü ile iktidar oldular. Biz zamanında parti yöneticilerimize bunları bırakalım dedik. Şimdi beyefendi dindar. Bir kere dindar olan kindar olmaz. 10 yıl önce ahbabın olan cemaat şimdi düşmanın. On yıl sonra başka tarikatların aynı harekete kalkışmayacağını nereden biliyorsun” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

207 sorgu 0,819 saniyede tamamlandı.