CHP’li Akar’dan Ak Parti’ye ağır gönderme

1 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6219 defa okundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılmayan Ak Partili milletvekillerini sert sözlerle eleştiren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Bu kafayla, bu mantıkla çok darbe görürüz, çok farklı problemlerle karşılaşırız” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yaptığı açıklamada önceki gün gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılmayan Ak Partilileri sert bir dille eleştirdi. Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı Töreni’nde AK Parti’yi temsilen sadece Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın gelmesine tepki gösteren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “AKP Milletvekilleri resmi bayramlara katılmayı tercih etmiyorlar. Çünkü onların Atatürk ve Cumhuriyetle çok fazla ilintili olduklarını düşünmüyorum” dedi.

ŞEVKİ YILMAZ’I ELEŞTİRDİ

Milli değerlerin öneminden bahseden CHP Milletvekili Haydar Akar, “AKP Milletvekilleri resmi bayramlara katılmayı tercih etmiyorlar. Çünkü onların Atatürk ve Cumhuriyetle çok fazla ilintili olduklarını düşünmüyorum. Bakmayın bugünlerde bunlardan çok fazla bahsediyorlar ama sokakta şeriat diye bağıran Şevki Yılmaz’ın oğlu bugün milletvekili. Şeriat isteyen insanların nasıl bir demokrasi talebi olabilir. Bir ulusu bir arada tutan şey milli değerlerdir.

BU KAFAYLA ÇOK DARBE GÖRÜRÜZ

Kazandığımız zaferler milli değerlerdir. İktidar partisi başka değerler üzerinden bir arada tutmaya çalışıyor. Siz çocukları ve toplumu milli değerlerden uzaklaştırarak önemsizleştirirseniz bu ülkedeki çatışmayı bitiremezsiniz. Bu ülkeyi birlikte tutamazsınız. Bu tür şeylere pek katılmıyorlar ama dini törenler olunca koşa koşa gidiyorlar. Tabi ki herkes inancında özgürdür. Bu kafayla, bu mantıkla çok darbe görürüz, çok farklı problemlerle karşılaşırız” ifadelerine yer verdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,837 saniyede tamamlandı.