CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay; “Vatanımızın başı sağ olsun”

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4536 defa okundu.

10 Kasım nedeniyle yayınladığı yazıl mesajda CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay, Türkiye Cumhuriyeti’ ni ebediyete kadar yaşayacağını vurguladı. Sarıbay, “Tarih 1938 hüzünlü bir 10 Kasım,  Yalnızca bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamı olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin üzerinden özlemlerle geçen 78 yıl. Aradan geçen bunca zamana rağmen O’nun, ülkemizin kurtuluşu ve çağdaşlaşmasında oynadığı rol, tarihin akışına yön verecek büyüklüktedir” dedi.

ÖRNEK BİR LİDERDİR

“Ulusumuza olduğu kadar insanlığa da mal olan, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu örnek bir liderdir. Büyük Önder Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zafere ulaştırmıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar önce açıkladığı düşünceleri, dinamik yapısıyla güncelliğini korumakta ve çağdaşlık yürüyüşünde bugün dahi yolumuzu aydınlatmaktadır. Büyük Atatürk’ün bilgisizliğe, dogmalara ve geri kalmışlığa karşı açtığı savaş, Ulusumuzun evrensel değerleri özümsemesi ve çağdaş yaşamı kısa sürede benimsemesiyle kazanılmıştır”

SONSUZA KADAR GÖNLÜMÜZDE YAŞAYACAK
“Türk Ulus’unun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı ve büyük devrimci olarak sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir. Atatürk’ün en büyük eserim dediği laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruma ve yaşatma sorumluluğunu anımsatarak, aramızdan ayrılışının 78’nci yılında,  Ulusumuzun güvenine layık olacak bir şekilde millet adına çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam edeceğimize, Türkiye Cumhuriyeti’ ni ebediyete kadar yaşatacağımıza, ilke ve devrimlerinin yılmaz koruyucuları olacağımıza ve ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyeye getireceğimize manevi huzurunda söz veriyoruz ATAM. ”Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Türk Ulus’unun gönlünde ölümsüzleşen Büyük Önder Atatürk’ü saygı, minnet ve şükranla bir kez daha anıyorum.Vatanımızın başı sağ olsun”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,867 saniyede tamamlandı.