CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’dan Ak Parti’ye

30 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4212 defa okundu.

Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen Dayanışma Toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, FETÖ operasyonlarına değinerek, “Hepimiz biliyoruz ki AKP FETÖ ile iç içeydi. Beraber ıslandılar yağmurda. Neden araları bozuldu” diye sordu

CHP Kocaeli İl Örgütü uzun bir aranın ardından partilileri bir araya getirmek için dayanışma toplantısı düzenledi. Sabancı  Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda salonun yarısı bile dolmadı. Toplantıda CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, bazı eski parti yöneticileri ve partililer hazır bulundu.  Son günlerde yaşanan olaylara değinerek ülkemizde kaos yaşandığını belirten Sarıbay, “15 Temmuz hain darbe girişimi kaos için yapıldı. Ama halkımız engelledi.

NEDEN ARALARI BOZULDU?

Tüm siyasi partiler parlamenter sistemi korumak için birlikte hareket etti. Ama iktidar FETÖ ile alakası olmayan herkesi bu furya içerisine alarak kendisine muhalif olanları susturmaya çalıştı. AKP ile biz hiç işbirliği yapmadık. Tek birlikteliğimiz darbeye karşıydı. Hepimiz biliyoruz ki AKP FETÖ ile iç içeydi. Beraber ıslandılar yağmurda. Neden araları bozuldu. 17-25 Aralık’ı milat kabul ediyorlar. Çünkü FETO bunların hırsızlıklarını ortaya çıkardı. Biz bu hırsızlıkların hesabını soracağız. AKP’lilerin yüzde 50’sinden fazlası FETÖ’cü” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,829 saniyede tamamlandı.