CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay Gündemi Değerlendirdi

5 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3213 defa okundu.

Haftalık basın toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, bir türlü gündemden düşmeyen çöp fabrikasıyla ilgili açıklamasında, “Çöp fabrikasına Kocaeli’nin ihtiyacı var. Bu tesis de yüksek teknolojiyle yapıldığı sürece en az zararla sonuçlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde düzenlediği basın toplantısında kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. MİA projesi ve Çöp tesisinin yanı sıra, İl Başkanları toplantısına da değinen İzmit Belediye Meclisinde Mavi Kocaeli gazetesinin kapatılmasının ardından CHP’li üyelerin konuyu mecliste Nevzat Doğan’a sorma istekleri Doğan’ın gündem dışı konuşmaları yasaklamasının ardından mümkün olmamıştı. Konuyu değerlendiren Sarıbay,  “Bizim AKP ile farkımız burada. Biz eleştiren bir Türkiye istiyoruz. Eğer kendine güveniyorsa. Herhangi bir basın yayın organını kapatırken kendine güveniyorsa CHP’li üyelerin konuşmasını engellememesi lazım. Belediye Başkanlığı biraz diktatörlük gibidir” dedi. CHP il Başkanı Cengiz Sarıbay açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi, “Cuma günü benim çok önem verdiğim bir danışma kurulu yaptık. Bu danışma kuruluna tüzüğe uygun olarak çağrı yapmadık. Ben bir örgüt toplantısında dönüşsün diye düşündüm. Her isteyene söz verdik. Biz kimsenin elinden mikrofonu almadık. İsteyen istediği şekilde konuştu. Biz istedik ki bize öneriler getirsinler. Sağ olsunlar nitelikli bir şekilde eleştirilerini yönelttiler. CHP çok sesli bir parti. Ben böyle olmasından memnunum. Danışma kurulunda alınan kararlar not edildi.

VALİMİZE TEŞEKKÜR ETTİM

İl başkanları toplantısının dördüncüsü yapıldı. 15 Temmuz’dan evvel bunu yapmayı planlamıştık. Bu toplantılarda da kentsel dönüşüm dahil, mağdurların ailelerinin korunması dair her il başkanı kendi görüşünü sundu. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı’na gittik. Belediye Başkanımız bizim için bir sunum hazırlayacak. CHP’nin eskisi gibi her şeye itiraz eden hali bitti. MİA projesi iptal aşamasına geldi ve orada 11 tane eksiklik vardı. Şimdi İzmit Belediyesi bununla ilgili bir çalışma yaptı. Ama bu proje bizim itiraz ettiğimiz projeden daha kötü. Bu konuda da görüşlerimi Büyükşehir Belediye başkanına sundum. Gelin Büyükşehir raporundaki kamu yararını kapsayan eksiklikleri giderin biz onaylayalım dedik. Çöp fabrikasına Kocaeli’nin ihtiyacı var. Bu tesis de yüksek teknolojiyle yapıldığı sürece en az zararla sonuçlanacaktır. Bizim Cumhuriyet Mahallesi Muhtarımızın yazdıklarında herhangi bir suç teşkil etmediği için bugün itibariyle görevine iade edildi. Sayın valimize bu konuda teşekkür ettim. Suçlunun yanında olmak bize yakışmaz ama hiçbir suçu olmayan birinin görevden alınması bizi yaralıyordu.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,847 saniyede tamamlandı.