Ceyhan Meral Akşener’i Sert Sözlerle Eleştirdi

14 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4032 defa okundu.

Ak Parti’nin haftalık toplantısında konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Meral Akşener’in Başkanlık Sistemiyle eleştirilerine, “Bu günlerin keyfine baksın Meral Akşener. Yarın başkanlık geldiğinde ne yapacak” ifadeleriyle cevap verdi.

Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan partisinin il binasında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Hiçbir şeyin sadece kağıt üzerinde anlaşılmadığını vurgulayan Ceyhan,” O nedenle bu saatten sonra yerinde incelemeleri yetkiliyse hizmetleri değerlendiriyoruz. Belediye başkanlarımız gayret ediyorlar. Hem altyapı hem de üst yapı anlamında çalışmalar hızla devam ediyor. Bu çalışmalar çerçevesinde hemşerilerimizin hoş görüsüne sığınıyoruz.  Teşkilat çalışması olarak önem verdiğimiz STK ziyaretlerimizi de yapıyoruz. Cumartesi günleri ilçelerimizde kanaat önderlerimizle bir araya geliyoruz. Üçüncüsünü Kartepe ilçemizde yaptık. Bu toplantılarda soru cevap kısmını önemsiyoruz” dedi. Bu cumartesiyi de es geçeceğiz ama bir sonraki hafta devam edeceğiz diyen Ceyhan” Boş vaktimiz yok. Geçtiğimiz hafta kadın kollarımızda bir toplantı yaptık. Gördük ki her biri önümüzdeki süreçte yeni anayasa ve başkanlık konularına oldukça hazırlar” ifadelerini kullandı.

 ABD BAHARA HAZIRLANIYOR

ABD’de yaşan başkanlık seçimlerine dair yorumlarda da bulunan Ceyhan,” Geçtiğimiz hafta ABD seçimlerini takip ettik. Bazı siyasi grupların ikilemesini kendi ülkesinde yapılan seçimlerden dahi yakın takip ettiklerini gördük. ABD halkı tercihini yaptı. Biz Türk tipi başkanlık sistemi diyoruz. Halkın direk iradesi başkanına yansımalı. Bununla ilgili şartlarda oluşuyor. ABD’de de hemen ortalık karışmaya başladı. Herhalde ABD bir bahara hazırlanıyor” dedi. Ana muhalefet partisi lideri yine garip açıklamalarda bulunuyor diyen Ceyhan, ” Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğuna inanıyoruz. HDP’nin sözcüleri içeri alınınca Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu göreve soyunmasına anlam veremiyoruz. Bu kişilere ana muhalefet partisinin sahip çıkmasına da anlam veremiyoruz. Tez zamanda Kılıçdaroğlu bu söylemlerden vazgeçmeli. Bu ülkenin birlik ve beraberliği için tekrar aynı merkeze gelmeli” dedi.

CHP’NİN BİLDİRİSİNİ KINIYORUZ

Biz dokunulmazlıklar kaldırılırken bu konuyu müzakere ettik diyen Ceyhan sözlerini,”Bir defaya mahsus olarak haklarında fezleke olanların dokunulmazlıklarını kaldırdık. Dokunulmazlıklar hukuken yargılamak için lazımdır. Bunları kendileri de söylediler. Bugün HDP’lilerin tutuklanması hukuk devleti olmanın bir gereğidir. Zamanı gelmişti. Hukuk kararlarına bizlerinde destek olması lazım. CHP dün şekeri düşse anayasa mahkemesine giden bir partidir. CHP’nin yayınladığı bildiriyi bizim üniversite öğrencileri çıkıp yazsa öyle bir bildiri yayınlayamaz. Bu bildiriyi tasvip etmiyoruz. Umarız ki sayın Kılıçdaroğlu yolunu düzeltir” ifadeleriyle sürdürdü.

 

OHAL ELEŞTİRİLERİNE YANIT VERDİ

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın OHAL eleştirileri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ceyhan,” OHAL ile ilgili olarak hukukçuların böyle yorumlarda bulunmasını anlamıyoruz. Bugün Fransa’da yaşanan olaylardan beri OHAL en ağır şekilde hissediliyor. Türkiye’de FETÖ olmuş, hala temizlik mücadelesi yürürken OHAL’in anayasaya aykırı olduğunun iddia edilmesinin altı boş bir iddiadır. Vatandaş OHAL ile ilgili bir sıkıntı yaşamamaktadır. Bunu Cengiz beyle paylaşmak istiyorum. Eğer biz Fransa gibi OHAL’i uygulasak kimsenin evden çıkmaması lazım. Türkiye hamd olsun demokratik kurallarını uyguluyor” ifadelerine yer verdi.

SEKA İŞÇİLERİNE SAHİP ÇIKTIK

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın SEKA ile ilgili Katil cinayet mahalline geri döner ifadesine cevap veren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,” Muhtemelen Agatha Cristie’yi çok izliyor. Açılışta Cengiz Bey de vardı kimi kast etti bilmiyorum. Bu müzenin yapılması bir değerdir. Bugün SEKA arazisinin geçmişini anlatmaya gerek yok. Bazılarının neden böyle şeyler söylediğini bilmiyorum. Zararına mı yapsaydık bu işi. SEKA işçilerinin hepsine sahip çıktık. Katil için aynaya baksın Mehmet Bey yakınlarında görecektir. 90’larda SEKA’yı kim bu hale getirdiyse katil onlardır. O dönemde AK Parti yoktu ama CHP vardı” dedi.

 CHP ÜYELERİNİ PARTİDEN ATTI

Geçtiğimiz günlerde Sakarya’da Şehit Kaymakam  Muhammed Fatih Safitürk’ün cenazesine katıldıklarını ifade eden Ceyhan,”Ben Kılıçdaroğlu’nu orada görmek isterdim. Demokrasiyi savunacaksanız teröre bulaşmış olanları önemsemeyeceksiniz. Allah muhafaza ben teröre bulaştığımda benim il başkanlığımın konuşulması komik olur. Her halde ağabeylerinden gelen talimat böyle. Sokakta gezen adam CHP’ye artık oy verilmez onlarda artık HDP çizgisinde diyor. Sözde demokrat olan CHP 4 bine yakın üyesini partiden attı. Bu işler sözde olmayacak. Milleti düşünen tek kadro şu anda AK Partidir. Orada cenaze sahibinin babasının reise uzun ömür dilemesini ben ana muhalefet partisi liderine ithaf ediyorum” dedi.

MERAL HANIM NE İÇMİŞ?

Meral Akşener’in geçtiğimiz gün katıldığı bir açılış töreninde,” Başkanlık hayali kuranlar buradaki hazirunu dikkate alsın” ifadesinin hatırlaması üzerine Ceyhan,”Meral hanım akşam ne içmiş bilmiyorum. Herkes kimin ne olduğunu biliyor. Bu günlerin keyfine baksın Meral Akşener. Yarın başkanlık geldiğinde ne yapacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,846 saniyede tamamlandı.