Cengiz Sarıbay Kocaelispor Yönetimini Ağırladı

26 Ekim 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4059 defa okundu.

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz ve beraberindekilerin kendisini ziyareti sırasında konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, borçları yüzünden küme düşme tehlikesi bulunan Kocaelispor’la ilgili, “Treni kaçırdığımız zaman bu iş olmaz. Başarır mıyım başaramaz mıyım bilmiyorum ama samimiyetle yanınızda olacağımı söylemek istiyorum” dedi.

Borçları nedeniyle küme düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalan Kocaelispor’u kurtarmak amacıyla Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz gün ilk olarak MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ile bir araya geldi. Ardından destek toplamaya devam eden Kulüp yönetimi, ikinci ziyaretini CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a yaptı. Ziyaret sırasında KEV tesislerinin Kocaelispor’a devredilmesi ve kalan 22 Milyon TL’lik borcun nasıl ödeneceği konusu görüşüldü. Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, “Vergi ile yapılanmanın sonuna geldik. Artık bu süreci sonuçlandırmamız gerekiyor. Kulübün 70 milyona yakın bir borcu var.

PEŞİN ÖDEMEDE İNDİRİM VAR

KEV Tesisleri devredilirse 22 milyon TL ödeyerek borcu kapatabilme imkanımız var. Ayrıca süreçle ilgili olarak bir yardım kampanyası başlatacağız. Hem şahıs hem kurum olarak şehre bu çağrıyı yaparken sizlerin de yanımızda olmasını istiyoruz. Bu yardım kampanyasına katılacağınıza inanıyoruz. Yapılandırmayı hem peşin hem taksit olarak yapabiliyoruz. Taksit yaparsak 1 milyon 150 bin TL ödememiz lazım. Ocak sonunda da taksit ödemeye devam ediyoruz. KEV’le ilgili süreç çözülürse ödediğimiz taksitten düşebiliyoruz. Peşin ödemede çok büyük indirim var. İlk kez şehrin tamamı siyaset üstü bir yerde buluşacak gibi gözüküyor” şeklinde konuştu.

KOCAELİSPOR’DAN YANAYIM

Ardından söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Sizler kulüp yönetimi olarak hakikaten ekinizi taşın altına soktunuz. Zamanınızdan ailenizden fedakarlık yapan, hayatını Kocaelispor’a adayan insanlarsınız. Kocaelispor için mücadele ediyorsunuz. Herkes sizin yanınızda olmalı. Sefa Bey olsun, Zeynel Başlak bey olsun. O gün ben de Kocaelispor’dan yanayım diye açıkladım ama o süreçte bunu koruyamazdım. Acil ödenmesi gereken para ile ilgili B planından bahsetmiştim. Ben sorumluluk alacağımızı söylemiştim.

TREN KAÇARSA OLMAZ

Partimiz içinde bu çok önemli. Sefa Sirmen ile görüşeceğimi söylemiştim. Zeynel Bey ve yönetimi tepki gösterdi keşke bizim de görüşümüzü alsaydınız diye. Biraz alınganlık yapmışlar. Herkesin ön yargıları aşması gerekiyor. Yine onlarla da görüşeceğim. Treni kaçırdığımız zaman bu iş olmaz. Başarır mıyım başaramaz mıyım bilmiyorum ama samimiyetle yanınızda olacağımı söylemek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,836 saniyede tamamlandı.