Ayşegül Terzi’ye Sahip Çıkan CHP’liler Hükümeti Eleştirdi

20 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3393 defa okundu.

Bayramın ikinci bindiği otobüste şort giydiği için hem fiziksel hem de sözlü saldırıya uğraya Ayşegül Terzi’ye CHP’liler sahip çıktı. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, “Ayşegül Terzi mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kanıda şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir” dedi.

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları, İl binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla bayramın birinci gününde bindiği belediye otobüsünde, kıyafeti nedeniyle Ayşegül Terzi’ye yapılan fiziksel ve sözlü saldırıyı kınayan basın açıklaması gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Kocaeli il Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekili, Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, CHP İlçe kadın kolları yöneticileri, Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca, KYÖD Başkanı Mehmet Toker ve partili kadınlar katıldı.

SİYASETE ALET EDİLMESİN

CHP’li kadınlar adına basın açıklamasını okuyan İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, “ CHP’li kadınlar olarak, Laiklik, çağdaşlık ve demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız” dedi. İlk olarak konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay , “Ülkemiz hayli zor günlerden geçmekte. Ohal döneminde siyasi iktidar daha önce yapamadıklarını kanunsuz bir şekilde gerçekleştirmekte. Buna başlı olarak bundan destek alan vatandaşlar kendi kendine cezalandırma yöntemi bulmakta.

TARIK AKAN VURGUSU

Bunun bir örneği geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaşandı. Bir hemşire kıyafeti yüzünden tartaklandı. Bunun nedeni siyasi iktidarın bunları eleştirmemesidir. Bugün siyasi iktidardan kimse Türkiye’nin değeri olan Tarık Akan’ın cenazesine dahi gelmemiştir. Bu da bize gerçekleri göstermektedir” sözleriyle kadın kollarının açıklamasına destek verdi. Partili kadınlar adına basın açıklaması yapan İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, “Ayşegül Terzi’ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

AYŞEGÜL TERZİ SON KURBAN

Ayşegül Terzi mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kanıda şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir. 14 yıllık zihniyet kadının özgürleşmesinde en büyük engeldir. CHP’li kadınlar olarak Laiklik, Çağdaşlık, Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Ayşegül’e atılan tekme laikliğe, özgürlüğe, insan haklarına atılan tekmedir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,837 saniyede tamamlandı.