Aydın Ünlü’yü Kimler Bitirmek İstiyor?

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
65555 defa okundu.

1 Kasım’dan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanında dim dik durduğu için iftiralara maruz kalan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’ye kumpas üstüne kumpas kuruluyor. Bu süreç kurultayda değişim demeyen Ünlü’ye bedel ödetme olarak yorumlanıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi, “değişim” adı altında büyük bir operasyona maruz kaldı. MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yapılan bu operasyonlar kaset skandalı ile başladı. Önce MHP lideri Devlet Bahçeli’nin omurgası olan Genel Başkan Yardımcıları kaset kumpası ile yerinden söküldü.

İSTİFA İÇİN HER YOL DENENDİ

MHP lideri Bahçeli’yi destekleyen onunla beraber yol yürüyen isimlere illerde de yapılan operasyonların ardı arkası kesilmedi. Kimisi cezaevine atıldı, kimisine farklı iftiralar atıldı. Değişim sürecinde, MHP liderinin yanındayım mesajı veren İl başkanlarına yöneticilerin hepsi istifa edecek, yönetimin düşecek şeklinde kumpaslar kuruldu.

3 KASIM GÜNÜ BAHÇELİ’NİN YANINDAYDI

Bu rüzgarın en önemlilerinden birisi Kocaeli’nde yaşandı. MHP Genel Başkan Adaylarından birisi olan Meral Akşener Kocaeliliydi. Kocaeli’nin ne yapacağı merak edilirken sahne ye Aydın Ünlü çıktı. 3 Kasım günü Ankara’ya ziyaret gerçekleştirerek MHP lideri Bahçeli’nin yanındayım mesajı veren Ünlü’ye Kocaeli’nde ard arda operasyonlar yapıldı.

ÜNLÜ GİDERSE KOCAELİ MUHALİF OLACAKTI

MHP’nin en sıkıntılı dönemlerinde sessiz kalan, daha sonra Ankara’daki değişim kurultayında fotoğraflar verip, sosyal medyadan Devlet Bahçeli’çiymiş gibi görünen bazı isimler sürekli Ünlü’nün üzerine oynadı. Ünlü düşerse Kocaeli’nde Devlet Bahçeli’de düşecekti.

PARA, MAKAM VE İŞ DAĞITILDI

MHP Kocaeli üst kurul delegelerine değişim yolunda ikna için her türlü yol denendi. Fabrikaların taşıma işlerinden, üniversitelerin kantin işlerine kadar birçok isime ticaretin önü açıldı. Hiç akla gelmeyecek isimler Kocaeli’nde muhalif çizgide olmasına rağmen beklemeye çekildi. Kocael için kadar anı MHP’nin iftar programı oldu. Bazı isimler o iftar akşamına katılarak renklerini belli etmek zorunda kaldı.

ÜNLÜ’NÜN İÇİ BOŞALTILMAYA ÇALIŞILDI

Devlet Bahçeli’yi destekleyen MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün karşısında kimler yok tu ki. Ekonomisi ile etki kuran MHP Kocaeli Eski Milletvekili Lütfü Türkkan, MHP Kocaeli siyasetinde teşkilatlara hakim olan MHP Kocaeli Eski Milletvekili Cumali Durmuş ve değişimden yana tavır alan 8 ilçe başkanı mücadele ederken, Ünlü için fotoğraf bu kadar karanlıktı.

KEMAL KÖSE BÜYÜK DURUŞ SERGİLEDİ

Geriye kalan isimler arasında yer alan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, süreçte sessiz kalıyor. Kocaeli’nde ki bu mücadeleyi Ankara’dan izliyordu. Bu süreçte MHP Kocaeli Milletvekili Kemal Köse’de dik duruş sergileyen isimlerden oldu. Köse, sürekli basında yer alarak, Bahçeli’yi destekleyen ekibe moral oldu.

SEDAT ARI RESMEN BAHÇELİ İÇİN SAVAŞTI

Ünlü’nün dağılıyor algısı oluşturularak panik yaratılmak istenen il yöneticileri asla taviz vermedi. Üst kurul yöneticileri kararlarında sabit kaldı. Eski İl Başkanlarından Sedat Arı, paylaşımları ile Devlet Bahçeli’nin yanında duruş sergileyen nadir isimlerdendi. Arı, resmen Bahçeli için savaştı.

DEĞİŞİM OLMADI ŞİMDİ PARTİ İÇİ MUHALİF

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, bu süreçte zaman ve sabır diyerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi işaret etti. Süreç hızlandı. Aydın Ünlü’yü değişim adı altında yıkamayanlar, bu sefer parti içi muhalif zırhının içine girdi.

ÜNLÜ ARAÇ AMAÇ DEVLET BAHÇELİ

MHP’nin değişim kurultaylarına katılan sonrasında Devlet Bahçeli’nin emrindeyiz diyen isimler, Aydın Ünlü’den bir türlü hırslarını alamadı. Dert kale olan Kocaeli’nin Devlet  Bahçeli demesiydi. Ünlü’nün STK’larla olan iletişimleri engellenmek veya çeşitli kumpaslarla müdahil olunmak istendi.

LİDERE SÖYLENEN SÖZÜN HESABI SORULACAK

Yerel medya üzerinden yıpratılarak, MHP Genel Merkezine gönderilen dosyalar ile görevden aldırılmak istenen Aydın Ünlü’ye süreci sorduğumuzda yine birleştirici mesaj verdi; “Ülkücü ülkücünün kardeşidir ama lidere söylenen her sözün hesabı sorulacak” cümlesiyle süreci özetledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,833 saniyede tamamlandı.