Ayar’dan tarihi uyarılar!

10 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3222 defa okundu.

Gebze üzerine değerlendirmelerde bulunan Eyüp Ayar, bir çok noktada tarihi uyarılarda bulundu. Kentsel Dönüşümün elzem, Gebze Bölgesi’nin İl olmasının ise hakkı olduğunu ifade eden Ayar, Hünkar Çayırı’nın satışında da tehlikenin devam ettiğini belirtti.

AK Parti Kocaeli Eski Milletvekili Eyüp Ayar Gebze ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Önceki akşam “Sohbet-i Trabzon Konferansları” için Gebze Trabzonlular Derneği’nin konuğu olan Ayar, Gebze’nin mutlak il olması gerektiğini belirtti. Gebze’nin İl olması için gerekli alt yapının olduğunu, kuzeyden Ağva’nın da bağlanmasıyla 4 İlçeli bir il olabileceğini, belirterek, en büyük önceliğin Büyükşehirli İl konusu olduğunu belirtti. Gebze’nin İl olması halinde TBMM’de en az 5 vekilinin olacağını ifade eden Ayar, bu şekilde kaynakları Gebze’nin kendisinin kullanacağını ileri sürdü.

KENTSEL DÖNÜŞÜME HIZ VERİLMELİ,SU KAYNAĞI BULUNMALI

Gebze’de mutlak bir kentsel Dönüşümün kaçınılmaz olduğunun altını çizen Ayar, Kentsel dönüşümle Gebze’nin daha yaşanılabilir kent olacağını vurguladı. Gelecekte yaşanacak en büyük problemin ise Su konusu olduğunu, Gebze’nin kendine ait su kaynağı olması gerektiğini altını çizen Ayar, konut alanlarının artırılması gerektiğini söyledi. Gebze’nin sanayiye doyduğunu ve mevcut sanayi alanları doldurmanın elzem olduğunu söyleyen Ayar, vekilliği döneminde yaptığı işlerden çok, yaptırmadıklarının kendisini yorduğunu söyledi. Ayar bunda ki en büyük sıkıntının ise Gebze Bölgesi’nin rant yeri olarak görülmesini vurguladı.

HÜNKAR ÇAYIRI’NDA TEHLİKE SÜRÜYOR

Ayar, son olaraksa Hünkar Çayırı’na dikkat çekti. Satışı gündeme gelen Hünkar Çayırı’nda tehlikenin devam ettiğini vurgulayan Ayar, satışın durdurulmadığını, Gebze kamuoyunun bu konuda çalışma yapması gerektiğinizi sözlerine ekledi. Ayar’ın konuşmasından sonra Trabzonlular Derneği Başkanı Necdet Demirtaş, Ayar’a teşekkür ederek plaket verdi.

ayar (1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,821 saniyede tamamlandı.