AK Parti İzmit, icra kurullarını topladı

14 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2880 defa okundu.

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, ana kademe, kadın ve gençlik kolları icra kurullarıyla daraltılmış danışma toplantısı yaptı.

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, ana kademe, kadın ve gençlik kolları icra kurullarıyla daraltılmış danışma toplantısı yaptı. Korkmaz, Başkanlık sisteminin anlatıldığı gibi kişi hak ve özgürlüklerini ortadan kaldıran korkutucu bir sistem değişikliği değil, devlet yönetimini daha aktif ve hızlı hale getirecek yeni bir yönetme biçimi olacağını kaydetti.
SANDIK KURULLARI ÇALIŞMASI TAMAMLANIYOR
AK parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve Gençlik Kolları Başkanı Volkan Bozkır’ın da katıldığı toplantıda icra kurul üyeleriyle bir araya geldi. İzmit Seka Sahil Restoran’da gerçekleşen toplantıda ağırlıklı olarak sandık kurul üyeleriyle ilgili çalışmalar değerlendirildi. İzmit’te toplam 102 mahalle ve köyde, 726 sandık kurul başkanları ve üyelerini ana kademe, kadın ve gençlik kolları temsilcileriyle hazır hale getirdiklerini belirten Korkmaz, “Son seçimlerde %51 civarı oy alarak İzmit’tek müthiş bir rekor kırmıştık. İzmit ilçe Teşkilatı’nın bu başarısının görünmez kahramanları sandık kurul üyelerimizdir” dedi.
“BAŞKANLIK SİSTEMİ, KORKUTUCU DEĞİLDİR”
Korkmaz, Başkanlık sistemiyle ilgili görüşlerini de açıkladı: “Önümüzde referandum süreci artık kaçınılmaz görülüyor. Başkanlık modeli, birilerinin iddia ettiği gibi kimsenin hak ve özgürlüklerini veya temsil hakkını ortadan kaldırmıyor. Tam tersine, daha demokratik bir model ortaya koyuyor. Halkın oylarının devletin zirvesine direkt temsil edilmesini sağlıyor. Mevcut sistemde Cumhurbaşkanlığı’na tanınan hakların büyük kısmı belki de Başkanlık sisteminde olmayacak. Bu yeni model, sistem değişikliği değil, daha hızlı ve güçlü bir yönetim biçimi değişikliğidir. Halkı bu konuda aydınlatmak yerine sürekli korku empoze etmek doğru değildir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,811 saniyede tamamlandı.