Yenimahalle ve Keçiören’i ilgilendiren kararlar

11 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2448 defa okundu.

Ankara’nın Yenimahalle ve Keçiören ilçeleriyle ilgili kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ankara’nın Yenimahalle ve Keçiören ilçelerine ilişkin Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Ankara ili Yenimahalle ilçesi Çamlıca Mahallesi ile Keçiören ilçesi Gümüşdere Mahallesi sınırları içinde kalan bazı belirli alanlar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.

Söz konusu kararlar doğrultusunda, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanları sınırları içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Kararlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ilgili yazıları üzerine 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 73. maddesi uyarınca Bakanlar Kurulu tarafından 17 Ekim tarihinde kabul edilmişti.

BAKANLIKLARA ATAMALAR DA YAYIMLANDI

Öte yandan Gıda, Tarım ve Hayvancılık, İçişleri, Kültür ve Turizm ile Orman ve Su İşleri Bakanlıklarına ilişkin atama kararları da Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarlığına, Müsteşar Yardımcısı Akif Özkaldı atandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Temel, başka bir göreve atanmak için bu görevinden alındı.

İçişleri Bakanlığı Müşavirliğine, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşar Yardımcısı Abdülkadir Akıl getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,822 saniyede tamamlandı.