• Dolar Alış / Satış: 3.55 / 3.557
  • Euro Alış / Satış: 3.874 / 3.881
  • KOCAELI:
  • Güneş: 05:55
  • Öğle: 13:05
  • İkindi: 16:52
  • Akşam: 20:02
  • Yatsı: 21:32
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Necdet Özel Kaçsam 2011’de kaçardım

2 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2313 defa okundu.

Darbe komisyonuna ifade vermeye gitmeyen eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, sesizliğini Fikret Bila’ya bozdu

Eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, darbe komisyonu üyelerinin kaçtığı yönündeki eleştirilerine “Ben kaçmadım, buradayım. Komisyonun sorularını bekliyorum. Kaçsaydım 2011’de kaçardım” diye yanıt verdi.

MECLİS’te kurulan FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun davetine gitmeyen ve yazılı olarak cevap verebileceğini söyleyen Necdet Özel eleştiri oklarının hedefinde.

Gözlerin çevrildiği Özel Hürriyet yazarı Fikret Bila’ya konuştu, Bila, Özel‘in açıklamalarını bugünkü köşesine böyle taşıdı:
“Komisyon üyelerinin yaptığı yorumlara yanıt verirken, “Ben kaçmadım, buradayım. Komisyonun sorularını bekliyorum. Kaçsaydım 2011’de kaçardım” dedi.

YAZILI AÇIKLAMA DAHA YARARLI BİR YOL OLUR

“Neden komisyona gelmek yerine soruları yazılı istediğine” ilişkin sorumu yanıtlarken şu değerlendirmeyi yaptı:

“Komisyonda ne sorulacağını bilmediğiniz için hazırlık yapmamış oluyorsunuz. Sorunun sorulduğu andaki bilgilerle ve anında cevap vermek eksikliklere yol açabilir. Ben gerçekten komisyona katkıda bulunmak istediğim için soruları yazılı olarak istedim ki, yeterli yanıtları araştırarak vereyim. Kaldı ki, benim talebim hukuka da uygun. Araştırma komisyonlarının davetleri karşısında komisyona hiç gelmeyen, hiç muhatap almayanlar olduğu gibi görüşlerini yazılı olarak bildiren de çok. Benim bir şeyden kaçtığım yok. Usule uygun şekilde soruların yazılı bildirilmesini talep ettim. Eğer benim katkımı istiyorlarsa sorularını gönderirler ve sayfalarca cevaplarını veririm. Bu daha sağlıklı ve daha yararlı bir yol olur.”

‘ÜZÜM YEMEK İSTİYORUM’

Özel Paşa, “kaçma” suçlamasına yanıt verirken, uzun meslek hayatı boyunca hiçbir görevden kaçmadığını vurgulayarak şöyle dedi:
“Benim anlım ak. Kaçmak ne demek? Niye kaçayım? Kaçacak olsam 2011’de kaçardım. Ben elini taşın altına koymuş biriyim. O dönem gidenler gibi yapmadım, görevi üstlendim ve elimi taşın altına koydum. Ben yasaya, usule uygun bir dilekçe verdim, konuyu nerelere getirdiler. Ben üzüm yemek istiyorum. Komisyona katkıda bulunmak istiyorum. Eğer komisyonun da niyeti üzüm yemekse sorularını göndersinler cevaplarını en detaylı şekilde vereyim. Orada spontane biçimde cevap vermekten çok daha yararlı olacağına inandığım için bu yazıyı gönderdim.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,771 saniyede tamamlandı.