Kartepe Beyaza Büründü

9 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2898 defa okundu.

Kartepe Beyaza Büründü Ülkemizi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava nedeniyle Kartepe beyaza büründü.

Kartepe Belediyesi karla mücadele ekiplerinin meteorolojiden gelen uyarıları dikkate almasıyla beraber aldığı önlemler sayesinde okulların tatil edildiği ilçede, hayatı olumsuz etkileyecek bir durum yaşanmadı. Yolların açık olduğu ilçede Kartepe Belediyesi’ne bağlı ekipler, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını yağışlarla birlikte sürdürüyor.

Olumsuzluk Yaşanmadı

Kartepe’de yüksek rakımlı noktalarda kar kalınlığının 3 metreye ulaştığı ilçe tamamen beyaza büründü. Yolların açık olduğu ve hayatı olumsuz etkileyecek bir durumun yaşanmadığını belirten Kartepe Belediyesi yetkilileri, karla mücadele çalışmalarının sabah saatlerinden itibaren devam ettiğini açıkladı. Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri eğitime verilen 1 günlük arada okul bahçelerinde kar küreme çalışmalarında bulundu. Cami çevrelerini de mercek altına alan ekipler gün boyu tuzlama çalışması yaptı.

Kartepe genelinde belediye ekipleri hummalı bir çalışma sergileyerek günlük hayatın sorunsuz devam etmesi için 24 saat aralıksız hizmet verdi. Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde 38 personel, 8 JCB, 3 greyder, 2 loder, 2 kar küreme ve tuzlama aracı, 3kamyonetten oluşan karla mücadele ekibi ilçe içi ulaşımın sağlandığı ana arterler, köy yollarında tuzlama, kar küreme ve süpürme işlemi yaptı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,818 saniyede tamamlandı.