• Dolar Alış / Satış: 3.639 / 3.646
  • Euro Alış / Satış: 3.898 / 3.905
  • KOCAELI:
  • Güneş: 06:03
  • Öğle: 13:06
  • İkindi: 16:51
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:23
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Karamollaoğlu’ndan CHP’ye: Hırçınlaşmayın

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2097 defa okundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Muhalefetin hırçınlaşmaması lazım” diyerek CHP’yi eleştirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Afganistan’ın Türkiye Büyükelçisi Amanullah Jayhoon‘u parti genel merkezinde kabul etti.

Burada konuşan Karamollaoğlu, Afgan halkının sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ancak Türkiye’nin her zaman Afganistan’ın yanında olduğunu ifade etti. Ziyaretin, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesi konusunda katkı sağlayacağını vurgulayan Karamollaoğlu, Afganistan’ın özellikle Kurtuluş Savaşı ve Birinci Dünya Savaşı’nda Türkiye’ye yaptığı katkıların unutulamayacağını söyledi.

Amanullah Jayhoon ise Türkiye dışında olduğu için parti kongresine katılamadığını belirterek yeni görevinde Karamollaoğlu’na başarılar diledi.

İKTİDAR VE MUHALEFETE ÇAĞRI

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Karamollaoğlu, Türk siyasetinde gelinen noktayı nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine hem iktidarı hem de muhalefeti sağduyulu olmaya davet etti.

Ülkeye dışarıdan bir tehdit gelmesi halinde yapılacak ilk işin, iktidarın ve muhalefetin kucaklaşması olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Herkes yanlış yapabilir, iktidarın yanlışları da olabilir. Onları hırpalayarak değil doğru bildiğimiz noktaya ikaz ederek çekmemiz lazım. Muhalefetin de hırçınlaşmaması lazım. Onlarda da yanlış olur, yanlış olmasa, farklılıklar olmasa zaten siyasi partiler olmaz. O halde onların da sükunet içerisinde ama kararlılıkla elbette doğru bildiklerinin üzerinde durmaları gerekir.

Şu anda Türkiye her yönden kıskaca alınmak isteniyor. Terör çok açık, net, dış destekli. Bu az değil, 30 küsur senedir devam ediyor. Türkiye direndi ama şimdi bu canımızı iyice yakacak bir tarzda şehirlere kadar indi. Ekonomik yönden sıkıntıya doğru itiliyoruz. Aynı zamanda da dost olmamız gereken ülkelerle, çeşitli bahanelerle aramıza bir şeyler sokularak kavga etmeye başladık. Bunlardan, bu atmosferden de kurtulmamız gerekir”

Saadet Partisi olarak ne iktidar ne de muhalefete husumet beslemediklerini belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Türk siyasi hayatına bu sözlerimizle bir mesaj vermek isteriz. Kimseye karşı bir husumetimiz yok. İktidardaki parti müntesipleri ile biz yıllarca beraber siyaset yaptık, bizim kardeşlerimiz ama yanlış bildiğimizi söyleriz, hakaret ederek onları küçük düşürmek için değil.

Muhalefetle de biz geçmişte yeri geldi çekişmenin içerisine girdik, yeri geldi hükümetlerde koalisyon kurduk, seçim ittifakları yaptık. Bugün onlara da tavsiyem, evet Türkiye’de bugün birtakım yanlışlar var ama bunların suhuletle çözülmesi yoluna gidilmesi daha isabetli olur diye düşünüyoruz”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

215 sorgu 0,775 saniyede tamamlandı.