Kandıra Trafik Işıkları Bölgesindeki Otoyol Bağlantı Yolu Ayrımı Kandıra Şehir Geçişi Projesi Hızla Sürüyor

1 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2484 defa okundu.

Kandıralı hemşehrileri için canla başla çalışan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İzmit’ten başlanacak olan Kandıra trafik ışıkları Bölgesindeki Otoyol Bağlantı Yolu Ayrımı Kandıra Şehir Geçişi Projesinin Kandıra Işıklar Bölgesinde yaşanan kazaları önleyeceğini vurguladı.

“Proje, Kandıra’da Kerpe ve Kefken’e Önem Kazandıracak”

Turizm bölgesi olma özelliğine sahip olan Kandıra’mız da özellikle Kerpe ve Kefken’e önem kazandıracak olan Kandıra Işıklar Bölgesindeki Otoyol Bağlantı Yolu Ayrımı Kandıra Şehir Geçişi Projesi Kandıra’mızın prestijini arttıracak diyen Başkan Ünal Köken, geçmişten günümüze bir çok kazaya sebebiyet veren Kandıra Işıklar mevkiindeki sorunu çözmek için geliştirilen proje hakkında çeşitli bilgiler verdi. Başkan Köken, projede 1800 metre uzunluğunda yapılan toprak duvar arme çalışmasının geçişlerin rahat bir şekilde sağlayacağını ifade etti.

Kazalar Önlenecek

Yaşanan kazaların önlenmesine yönelik menfez uygulamasına giden ekipler, eski yol hattındaki geçişlerin de korunacağını belirtti. Vatandaşlarımızın güvenliğini korumak adına tüm detaylar düşünüldü diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, sel baskınları için de projelendirilecek açık kanallarla yağmur suyunun iletilmesi sağlanacak dedi.

Projede toplamda 250 ton dolgu malzemesi kullanıldığını belirten yetkililer,  kullanılan toprak arme yapı sayesinde de yapıda estetik bir görünüm kazandırılacağını belirtti.

Kandıra’nın mimarı Başkan Ünal Köken,  Kandıra’mız için  tüm hizmetlerimizin vatandaşlarımıza fayda getirmesini istiyoruz. Yürüttüğümüz çalışmalarımız onların sıkıntılarına çözüm getirdiğinde bizlerin çalışma azmi daha da katlanıyor dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,834 saniyede tamamlandı.