Hükümetten ABD başkanlık seçimine ilk yorum!

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1971 defa okundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD seçimlerini değerlendirirken, Amerikan halkının kendi iradesinin yönledirilmesine ‘hayır’ dediğini söyledi.

ABD Başkanlık seçimini Donald Trumpun önde götürmesine hükümetten ilk değerlendirme Adalet Bakanı Bekir Bozdağ‘dan geldi.

Adalet Bakanı Bozdağ, “Gazete manşetiyle, anketlerle, televizyonlarla seçim kazanan kimse yok. Sonuçta oyu halk veriyor. Benim gördüğüm seçim stratejisi olarak Amerikan halkı kendi iradesinin yönlendirilmesine ‘hayır’ dedi diye düşünüyorum.” dedi.

BAZI HDP MİLLETVEKİLLERİNİN TUTUKLANMASI

Bozdağ, bazı HDP milletvekillerinin tutuklanmasına ilişkin şöyle konuştu;

“Türkiye hukuk devleti, herkes kanun önünde eşit. Dolayısıyla kanun sıradan bir vatandaşa nasıl uygulanıyorsa, dokunulmazlığı kaldırılmış bir milletvekiline de aynı şekilde uygulanır.

Burada Cumhuriyet savcılarının yaptığı şey kanunu uygulamaktan ibarettir, yanlış olan şey kanunun uygulanmasına direnmektir ve HDP’li milletvekillerinin yaptıklarıdır”

“HİÇ KİMSE TÜRK YARGISINA EMİR VE TALİMAT VEREMEZ”

Bakan Bozdağ şöyle devam etti;

“Dün HDP’nin grup toplantısına bazı ülkelerin büyükelçileri giderek, bu saygısızlığı yaptılar. Türkiye’nin içişlerine, yargısına müdahaleye cüret ettiler. Hiç kimse, ne CHP Genel Başkanı, ne başka bir parti, ne de Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçileri, ne de bir başkası Türk yargısına emir ve talimat veremez, tavsiye ve telkinde bulunamaz.

Türkiye’nin yargısı AB üyesi ülkelerin yargıları gibi bağımsız ve tarafsız bir yargıdır. Dışarıdan hiçbir müdahaleye açık değildir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,799 saniyede tamamlandı.