Hayvan Pazarı Perşembe Günleri Kuruluyor

20 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3204 defa okundu.

İzmit’te hayvan satışının her Perşembe günü Solaklar Yolu üzerindeki Modern Hayvan Pazarında kurulduğu açıklandı. İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi Mezbahası yanındaki Modern Hayvan Pazarının faaliyete geçmesinin ardından  hayvan satışlarının bir düzene girdiğini belirterek” bilindiği gibi Türkiye’nin en modern hayvan pazarını Kurban Bayramı öncesi hizmete açmıştık. Yaklaşık 10 milyon Liraya mal olan hayvan pazarında her Perşembe günü satıcılar  büyük ve küçükbaş hayvanlarını getirip satabiliyorlar. Alıcı ve satıcılar başka bir yere gitme gereği duymadan işlerini burada halledebiliyor” dediler.

GÖNÜL RAHATLIĞI İÇİNDE

İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan modern hayvan pazarından sadece İzmitli değil Kocaeli genelindeki bütün satıcıların yararlandığını da ifade eden ilgililer”  hayvanlar, pazar alanına belediye veteriner hekimi, zabıta memurları ve idari personellerin kontrolünde alınıyor. Hayvancılıkta kayıt dışılığın önüne geçmek ve hem alıcı hem satıcı için sağlıklı bir pazar oluşturmak amacıyla gelen hayvanlarda kulak küpeleri ve pasaportları titizlikle inceleniyor” şeklinde konuştular.

ADAKÇILAR DA MODERN PAZARDA

İzmit’in çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren adaklık hayvan satışı yapanların da Modern Hayvan Pazarı’na taşındığı kaydedildi. Adakçılar, haftanın 7 günü yeni yerlerinde satış yapabiliyorlar. Her türlü sosyal donatıya sahip modern hayvan pazarından alıcılar da satıcılarda oldukça memnun olduklarını belirterek” Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a şehrimize böylesine güzle bir tesis kazandırdığı için ne kadar teşekkür etsek azdır” dediler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,813 saniyede tamamlandı.