FETO’dan Virjinya hamlesi! CIA’ye komşu oluyor

3 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2808 defa okundu.

FETO’nun Pensilvanya’dan ayrılarak ABD gizli istihbarat servisi CIA’in merkezine de ev sahipliği yapan Virjinya’ya taşınma planı yaptığı belirtildi.

Türkiye’nin FETÖ’nün elebaşısı Fetullah Gülen‘in iadesi konusunda son günlerde ABD makamlarına yaptığı baskıyı arttırması nedeniyle FETO’nun ABD içinde yer değiştirmeye hazırlandığı öğrenildi.

Türkiye’nin “Üçüncü bir ülkeye kaçabilir” şeklindeki yoğun uyarıları nedeniyle kaçmaya kalkışamayan FETO’nun ilk etapta ABD içinde yer değiştireceği ve gitmek için seçtiği yerin de Washington yakınlarındaki Virjinya eyaleti olduğu belirlendi.

WASHİNGTON’A YAKIN, CIA’YE KOMŞU OLACAK

FETO’nun gitmek için seçtiği Virjinya eyaleti FETÖ’nün dernek ve vakıflarıyla yoğun bir örgütlenmeye sahip. FETÖ’nün Virjinya’da, Amerikan Türk Dostluk Derneği (ATFA), Türk İslam Araştırmaları Enstitüsü, Kuzey Virjinya Eğitim Vakfı, Türk Amerikan Akademisyenler Cemiyeti, Turkuvaz Vakıf, Washington Eğitim Vakfı gibi örgütlenmesi bulunuyor.

Washington’a yakınlığıyla dikkat çeken eylaetin bir diğer önemli özelliği ise Amerikan gizli istihbarat servisi CIA’in merkezine de ev sahipliği yapıyor.

PROPAGANDA SORUMLUSU EMRE USLU BURADA GÖRÜLMÜŞTÜ

Virjinya, FETÖ’nün önde gelen isimlerini de ağırlayan bir kent. FETÖ’nün önde gelen isimlerinden olan ve ABD’ye kaçan Emre Uslu da son olarak Virjinya’da görüntülenmişti.

Örgütün propaganda sorumlularından olan Uslu’nun, kırmızı bültenle arandığı halde ABD’de rahatça yaşaması dikkat çekti. Uslu’nun, örgütün önemli finansörlerinden olan eski Bursa İl sorumlusu İsa Saraç’ın başkanı olduğu Virginia International University’de ders verdiği ve aynı zamanda okuldaki ofisini de FETÖ’nün diğer önemli isimleriyle buluşma merkezi olarak kullandığı belirtiliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,856 saniyede tamamlandı.