Erdoğan’dan ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ açıklaması

16 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2430 defa okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mursi ve Mısır, Cumhurbaşkanlığı Sistemi, El Bab operasyonu ve Almanya Dışişleri Bakanı’nın ziyaretiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı’nda konuştu.

Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık Sistemi ve yeni anayasa, Almanya Dışişleri Bakanı’nın Türkiye ziyareti, El Bab operasyonu ve Mısır’da Mursi’yle ilgili verilen kararla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Pakistan ziyaretimin iki ülke arasındaki köklü ilişkileri perçinlemesi hususunda olumlu geçeceğine inanıyorum. 15 Temmuz sonrası Pakistan’dan bir heyet gelerek yanımızda olduklarını tüm dünyaya duyurdu. Pakistan, FETO ile mücadelede kararlı bir duruş sergiliyor.

Biz Pakistan’ın güvenlik, huzur ve istikrarını kendi güvenlik ve istikrarımızla aynı tutuyoruz. Pakistan Türkiye dostluğu iyi gün değil, kara gün dostluğudur.

“PAKİSTAN’IN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

FETÖ’nün Pakistan içindeki varlığını sonlandırma noktasında hemen harekete geçtiler. Yapılması gerekenler neyse Milli Eğitim Bakanlığımızla müşterek olarak sürdürüyorlar. Ülkeyi terk etmesini istediklerini duydunuz. Bunlar bizim için memnuniyet verici. İlgili kurumlarımızla Pakistanlı kardeşlerimizin yanında olacağız.

Şer şebekelerinin ne bizim ne de Pakistan’ın geleceğini karartmasına izin vermeyeceğiz.

Bugüne kadar Pakistan’la 51 anlaşma imzaladık. Türkiye gibi Pakistan’da terör belasına karşı topyekün bir mücadele gerçekleştiriyor ve Türkiye de Pakistan’ın yanında olmaya devam edecek.

BAŞKANLIK VE YENİ ANAYASA AÇIKLAMASI

Şu anda AK Parti ve MHP’nin kendi aralarında yaptığı görüşmelerde Cumhurbaşkanı olarak bana düşen hayırlara vesile olmasını dilemektir. Burada iki siyasi parti millete ne sunacaklar bunu görüşüp karar verilecek. Mecliste ne olur, referandum kararı mı çıkar göreceğiz, ondan sonrası milletin vereceği karardır.

Metni gördükten sonra değerlendirme yaparız, şu anda bir değerlendirme yapamam. Başkanlık, Cumhurbaşkanlığı sıkıntı değil. Benim kanaatim bir cumhurbaşkanının partisinden ilişiğinin kesilmesi zafiyet ortaya çıkarır.

“EL BAB SÜRECİ TAMAMLANACAK”

Zaman kaybetmeden El-Bab’a süreci tamamlanacaktır.

BATI’YA: İFADELERE SICAK BAKMIYOR, UYGULAMA İSTİYORUZ

Almanya Dışişleri Bakanı’nın dün yaptıkları görüşmelerde terörle mücadeleyi hep ifade ediyorlar. Biz artık ifadelere sıcak bakmıyor uygulama istiyoruz.

Batı şu anda teröre yataklık yapıyor. Bunu AP’nin binalarında görüyoruz. Bir taraftan kalkacaksınız PKK’yı terör örgütü ilan edeceksiniz, öbür taraftan örgüt mensuplarına destek vereceksiniz. Bu nasıl dostluk, bu nasıl dürüstlük? [Almanya’daki PKK varlığı] 13 milyar avro orada para toplamışlar.

Ben diyorum ki gelin dayanışma halinde olalım. Almanya’nın dışında diğer ülkelerde olanlar. Fransa’da, Hollanda’da olanlar Belçika’da olanlar. Belçika bu işin resmen merkezi haline geldi. Şu anda Belçika AB’nin Parlamentosu olması açısından da önemli çok daha hassas olması gerekirken hiç dikkat edilmiyor. Belçika bu işin adeta önemli bir merkezi. Sadece PKK değil, FETO’nun da önemli bir merkezi.

MISIR VE MURSİ AÇIKLAMASI

Sayın Mursi ve arkadaşları için adil bir süreç işletilmemektedir. Onlar mağdur ve mazlum durumdadır. [Mısır’daki darbeciler] Ne yazık ki, demokrasiyi savunduklarını söyleyenler, kırmızı halılarla bunları karşıladılar. Mursi ve arkadaşlarına karşı sadece yeniden yargılanma yolunun açılması değil aslolan serbest bırakılmalarıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,829 saniyede tamamlandı.