Emine Kutluca teyzeye yapılan zulme Valilik el koydu

4 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2466 defa okundu.

Müteahhit zulmüne maruz kalan 82 yaşındaki Emine Kutluca’nın mağduriyeti, Sivas Valisi Davut Gül’ün devreye girmesiyle son buldu.

Sivas’ta yalnız yaşayan 82 yaşındaki Emine Kutluca‘ya müteahhitin yaptığı “zulüm” büyük tepki çekmişti.

Emine Teyze’nin mağduriyetinin giderilmesi için devreye giren Sivas Valisi Davut Gül, 82 yaşındaki kadını ziyaret etti. Yaşadığı olayın ardından akrabasının evinde kalmaya başlayan Emine Teyze, Vali Gül’ün, “Evimde misafir edeyim sizi ya da misafirhanede” teklifini kabul etmedi.

Bu gece de akrabasında kalacağı öğrenilen Emine Teyze için ev kiralayan Vali Gül, yarın evine taşınma işleminin Valilik tarafından gerçekleştirileceğini açıkladı.

İNŞAAT MÜHÜRLENECEK, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Öte yandan Belediye’nin İmar Müdürü’nün de devreye girmesiyle inşaatın mühürleneceği ve müteahhite suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Emine Teyze evinin yıkılması için müteahhit firmayla anlaşamamış, evin bulunduğu sokaktaki diğer evlerin sahipleriyle anlaşan firma evleri yıkınca yaşlı kadının evine girmek için kullandığı kapının önünde yaklaşık 5 metre yükseklikte çukur oluşmuştu.

EVİN ELEKTRİK VE SUYUNU KESMİŞLERDİ

Müteahhit firma yaşlı kadının evden çıkması için evin elektriğini ve suyunu kesti. Evin suyu olmadığı için tuvalet ihtiyacını komşularında karşılayan yaşlı kadın, evinden dışarı çıkmak için komşusunun evinin bahçesini kullanmak zorunda kalıyordu.

Yaşadığı olayın şokunu yaşayan Emine Kutluca, “Müteahhit ‘size bir ay müsaade’ dedi. ‘Yeriniz ev etmiyor buralar yeşil alan olacak’ dedi. ‘Ben bir yere gidemem benim kimsem yok’ dedim. Buranın mirasçı malı olduğunu söyledim. Ben hissedarları söyledim. Hissedarlarla anlaşamayacağını söyledi. ‘Buralardan yer veremem’ dedi. Ben de bir yere gitmem dedim” demişti.

Suyunun kesik olduğunu tuvalet ihtiyacını komşulara giderek giderdiğini anlatan Kutluca, kapıyı kullanamadığını ifade ederek, “Yan komşudan evime giriyorum. Bu kapıyı açsam aşağı düşerim. Ben müteahhitle hiç bir anlaşma yapmadım. İmzalamayacağımı söyledim. Sen bana buralarda yer vermedikten sonra imza vermem dedim” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,809 saniyede tamamlandı.