Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan idam açıklaması

29 Ekim 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2412 defa okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim resepsiyonunda idam cezasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 29 Ekim resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şii milislerin Telafer’e doğru yürüdüğü doğru değildir. Telafer ve Sincar bizim için hassas hedefler.” diye konuştu.

”BU İŞİ GECİKTİRMEK DOĞRU OLMAZ”

Konuşmasında 15 Temmuz vurgusu yapan Erdoğan, “15 Temmuz’da şehit olanlar İstiklal Marşı’nı tam manasıyla ruhuna sindirmişti. Bu milletin mensubu olmaktan gurur duymalıyız. Ben milletimle gurur duyuyorum. Ne mutlu bizlere ki Rabbim bizleri bu vatanın evladı olarak yarattı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan idam cezasına ilişkin ise, ” Bu işin geciktirilmesi doğru olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları:

Hiçbir kazanımımız kolay olmadı. Hiçbir zafer bizlere altın tepside sunulmadı. 29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizde Kurtuluş Savaşı boyunca genci yaşlısı, kadını erkeği ile toprağa düşenlerin eseridir. Cumhuriyeti bir kopuş olarak değil devamlılık olarak görmeliyiz.

MİLLETİMLE GURUR DUYUYORUM

Türkiye Cumhuriyeti’ni, Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldızdaki anlamını bulan devlet geleneğimizin, bu topraklardaki 1000 yıllık varlığımızın son halkası olarak değerlendiriyorum. Aziz milletimin meselenin vatan olduğu her durumda, tıpkı Çanakkale ve istiklal harbinde olduğu gibi canını feda etmeye hazır olduğunu biliyorum.

15 Temmuz’da şehit olanlar İstiklal Marşı’nı tam manasıyla ruhuna sindirmişti. Bu milletin mensubu olmaktan gurur duymalıyız. Ben milletimle gurur duyuyorum. Ne mutlu bizlere ki Rabbim bizleri bu vatanın evladı olarak yarattı

DEMOKRASİNİN KAYMAĞINI YİYENLER ORTADA YOK

Bu ülkede çobanla sanatçının, amirle memurun, zenginle fakirin oyunun niçin eşit olduğunu o gece herkesin idrak ettiğine inanıyorum. Milletimizin irfanının genişliğine hep birlikte şahit olduk.

Milletimizin yıllarca göbeğini kaşıyan adam örneğine olduğu gibi ötekileştirmeye çalışılan kesiminin toplumun asıl omurgasını teşkil ettiğini 15 Temmuz’da anlayamayanın kalp gözü mühürlenmiştir. Demokrasinin lafını edip kaymağını yiyenler ortada yokken milletin bu kesimi demokrasiye sahip çıktı.

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ MİLLETİMİZ

En büyük gücümüz milletimizdir. Bu durum 100 yıl önce de, 93 yıl önce de böyleydi. Gazi Mustafa Kemal, karamsarlığın adeta bir karabulut gibi ülkeye çöreklendiği dönemde ne diyor? ‘Milletimiz çok büyüktür, hiç korkmayalım. O esaret ve zillet kabul etmez’.

Evet, dünyanın en güçlü ordularına karşı Kurtuluş Savaşı’nı başlattığında en büyük güven kaynağı ne top, ne tank ne cephaneydi. Gazi, önce Allah’a, sonra da karakterine esaret yakıştıramadığı bu millete güveniyordu.

Bizim için tehdit unsuru olan, kimseden talimat almaya asla ihtiyacımız yok, tahammülümüz de yok. Herkes konumunu iyi bilecek. Her an Irak ve Suriye’den bizlere tehdit olacak, biz de ses çıkarmayacağız. Yok böyle bir şey. Bu milletin karakterinde böyle bir şey yoktur, bundan sonra da olmayacaktır.

RABBİM BİZE GELECEĞE YÜRÜMEYİ NASİP ETSİN

Bu ülke ve millet her türlü badireyi aşacak güce ve dirayete sahiptir. Bu duygularla Gazi Mustafa Kemal olmak üzere İstiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmetle yad ediyorum.

Bin yıldır bu toprakların vatanımız olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan gazi ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Nice bayramlarda Rabbim bize geleceğe yürümeyi nasip etsin.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,821 saniyede tamamlandı.