Başbakan Yıldırım’dan Trump’a tebrik ve FETO çağrısı

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2322 defa okundu.

ABD Başkanı seçilen Trump’ı tebrik eden Başbakan Binali Yıldırım, FETO’nun iade edilmesi çağrısında bulundu.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ABD’nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump’ı tebrik etti.

Öte yandan Trump’a FETO konusunda çağrıda bulunan Başbakan Yıldırım, “Bu örgüt mensupları, milletin tankını uçağını millete karşı kullandılar. FETO’nun iadesi konusunda yeni başkana buradan çağrı yapıyorum. Bu terör örgütü başını kısa sürede iade ederseniz, Türkiye-ABD dostluğu için yeni bir sayfa açmış olursunuz” diye konuştu.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları:

15 Temmuz ihanet gecesinde vatan evlatları bu topraklara sahip çıktı. Emanete hıyanet etmedi. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın önderliğinde vatan hainlerine gereken cevabı verdik. Terörle mücadele ederken kim dost kim düşman görüyoruz. Biz bütün terör örgütleriyle mücadele ediyoruz.

Bazı ülkeler ne insanlığa ne izana sığan hareketlerde bulunuyorlar. Suriye‘de bir terör örgütünü diğer terör örgütüyle temizlemeye çalışıyorlar.

ABD seçimleri gerçekleşti. Trump 45. başkan olarak seçildi. Trump’ı tebrik ediyor başarılar diliyoruz. Uzun bir geçmişe dayanan ABD ve Türkiye stratejik ortaklığı Türkiye’nin hassasiyetini bilerek hareket eder. Bu da yeni başkana yeni bir yol çizer. FETÖ’nün elebaşı FETO derhal bize iadesi edilmesi gerekir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,829 saniyede tamamlandı.