Başbakan Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na çağrı

11 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2403 defa okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, CHP’ye sağduyu çağrısı yaparak, “Sayın Kılıçdaroğlu yol yakından dön bu yanlıştan, bu sokak çıkmaz sokaktır” dedi.

Trabzon’da vatandaşlara hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

“Ülkenin ana muhalefet partisi pusulayı yitirmiş vaziyette nereye toslayacağını bilmiyor” diyen Başbakan Yıldırım, “Türkiye’de terörün her türlüsüyle amansız mücadele veren AK Parti’dir. Herkes durumunu gözden geçirmek zorundadır. Ana muhalefet partisi demek, iktidar alternatifi demektir

Eğer iktidara alternatifseniz, ülkenin bölünmez bütünlüğüne sonuna kadar bağlı kalmanız lazım. Ana muhalefet partisini sağ duyulu olmaya çağırıyorum. Onların ağzıyla konuşmaktan vazgeç. Şimdi zaman ülkeye sahip çıkmaz zamanıdır. Bir olma beraber olma zamanıdır” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları:

Milletin üzerine ateş açtılar, 246 yiğidimizi şehit ettiler, 2 bin 194 vatandaşımızı gazi ettiler. Bütün şehitlerimizi rahmet anıyorum.

15 Temmuz’da Türkiyeli sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını, milleti hesap edemediler. FETÖ’ye ve bölücü terör örgütüne karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Teröristler yok oluncaya kadar bu mücadele sürecek. Burası Türkiye Cumhuriyeti burada terörün borusu ötmez milletin borusu öter. Türkiye kendi kararını kendi verir.

Biz 14 sene çalıştık çabaladık. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik, yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz. Burası Türkiye Cumhuriyeti, burada terörün borusu ötmez.Bize hukuk dersi vermek isteyen Batılı dostlarımız önce duvarlarındaki teröristlerin fotoğraflarını indirsin.

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki Gülbahar Hatun Camisi’nde kıldı. Başbakan Yıldırım’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da eşlik etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,857 saniyede tamamlandı.