Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan Almanya’ya sert tepki

4 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2097 defa okundu.

Almanya’ya sert tepki gösteren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Ne Alman Başbakanı ne de Avrupa’nın komiserleri, bize ders verme hakkına sahip değildir” dedi.

Diyarbakır’daki bombalı saldırı ile ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Almanya Türk yargısının Alman yargısı gibi bağımsız olduğunu anlamak zorundadır. Türkiye’nin içişlerine karışamazlar” sözleriyle Almanya’ya da tepki gösterdi.

Bozdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Bağlar’da bir aracın patlatılması sonucu çok sayıda vatandaşımız yaralandı, polis ve sivil şehitlerimiz oldu. Türkiye terörle etkin bir mücadele yürütmektedir. Terörü tamamen sonlandırma noktasında netice maalesef alamadık. Terör konusunda bütün dünyanın birlikte, samimi, işbirliği içinde olması gerekiyor.

Yaklaşık 150 ülkeden ölmek ve öldürmek için getiriliyor. Evlatlarımızı aynı noktaya çekemezken, bu kadar teröristi ölmek ve öldürmek için kim ikna ediyor? Bu uluslararası bir proje. Hem Türkiye’nin, hem insanlığın, hem Müslümanlığın düşmanı.

“MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Tüm dünya DEAŞ’la mücadeleden vazgeçse, Türkiye geçmeyecek. Türkiye bunu hem iç hukuka hem uluslararası hukuka uygun şekilde yerine getirecektir. Uluslararası toplum Türkiye’ye yeterince destek vermiyor.

“ÖNCE DÖNÜP KENDİLERİNE BAKACAKLAR”

Türkiye’de süren davaların neredeyse hepsiyle ilgili görüş belirtme hakkını hem Sayın Merkel hem hükümet sözcüsü hem Adalet Bakanı hem de diğer Alman yetkililer kendinde görüyor. Türkiye’nin bağımsız, egemen bir devlet olduğunu, Türk yargısının da Alman yargısı kadar bağımsız ve tarafsız bir yargı olduğunu onlar görmek, anlamak zorundadır.

Siz Türkiye’nin iç işlerine karışamazsınız. Alman Adalet Bakanı’nın da haddine değildir, Merkel’in de haddine değildir, başka bakanların da haddine değildir. Hiçbir ülkenin de haddine düşmemiştir.

Ne Alman Başbakanı ne de Avrupa’nın komiserleri, bize ders verme hakkına sahip değildir.

Türkiye’yi yansız, bağımsız, objektif değerlendirdikleri zaman biz her türlü eleştiriye açığız ama terör örgütlerinin lojistiği ile terör örgütlerinin yazdığı raporların altına sadece imza koyarak, Türkiye’yi onların iddiasıyla yanlı, taraflı bir şekilde suçladıkları zaman o raporların bizim gözümüzde zerre kadar saygınlığı yoktur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

195 sorgu 0,825 saniyede tamamlandı.