Yaşar Ellialtı; “Doğan çocuğun hastanede rehin kaldığı günleri unutmadık”

18 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4338 defa okundu.

Kocaeli’nde sağlık alanında önemli bir yatırımı gerçekleştiren Özel Kocaeli Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Ellialtı, geçmiş yıllardan bahsederek sağlık alanında gelinen noktayı özetledi. Ellialtı; “Sabahın bir vaktinde doktor bulamamak, doğan çocuğun hastanede rehin kalması gibi durumlar yaşanıyordu” dedi.

İlimizde 2002 yılından bu yana 2 bin metrekarelik alanda hizmet veren Özel Kocaeli Tıp Merkezi, 5 bin metrekarelik yeni binasında hizmetine aynı özveriyle kaldığı yerden devam ediyor. Yaklaşık 15 yıllık mazisi olan tıp merkezinin 30’a yakın hekimi ve 150 personeli bulunuyor. 6 kattan oluşan tıp merkezi, toplamda 2 milyon 500 bin TL’ye mal oldu. Artık günlük 700 poliklinik kapasiteye sahip olan Kocaeli Tıp Merkezi, yılda ortalama 240 bin muayene sayısına ulaşacak.

MİLLETİMİZ BİZE GÜVEN DUYDU

Törenin açılış konuşmasını yapan Özel Kocaeli Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Ellialtı, “Yıl 2002’de yaşananların idrak edemeyeceğimiz tablolar vardı. İzmit’te böyle bir ortamda 9 TL’den muayene hizmetine başladık. O zaman halkımız uygun fiyata kaliteli hizmete çok şaşırmıştı. Kocaeli Tıp Merkezi’ne güven duydu. Biz de bu güvene saygı duymak için çok çaba gösterdik” dedi

DOĞAN ÇOÇUĞUN HASTANEDE REHİN KALMASI

Ellialtı; “Sabahın bir vaktinde doktor bulamamak, doğan çocuğun hastanede rehin kalması gibi durumlar yaşanıyordu. O dönemde özel hastaneler hem kısıtlı hem de ücret pahalıydı. Biz bu dönemde çok düşük bir ücretle işe başladık. İnsanlar inanamadı. Bu bize verilmiş bir görevdi. Vatandaşlarımıza karşı yapmamız gereken bir görevdi. O günlerden ilerleyerek bu günlere geldik. Bugün burada çok değerli katılımcılarımız var. Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları var. Başkaları biz ilgilendirmiyor. Biz sizi seviyor ve izliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,816 saniyede tamamlandı.