VM Medical Park, bir haftada 3 etkinlik gerçekleştirdi

6 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7389 defa okundu.

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, geçtiğimiz bir hafta içerisinde önemli etkinliklere imza attı. Çocuk cerrahisinde sık karşılaşılan sorunlar, kalp sağlığı ve son olarak öfke kontrolü seminerlerinin gerçekleştirildiği hastanede önümüzdeki günlerde de etkinlikler devam edecek.

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde geçtiğimiz hafta başında ilk olarak, “Çocuk cerrahisinde sık karşılaşılan sorunlar ve çözümleri” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. Çocuk Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Melih Tugay’ın sunumuyla gerçekleştirilen söyleşinin içeriğinde çocuklarda kasık bölgesinde yaşanan cerrahi hastalıklar, inmemiş testis, kasık fıtığı, mide ve bağırsak hastalıkları ve sünnet gibi birçok konuda sunumunu gerçekleştirdi. Söyleşi bitiminde hekimlerin sorularına içtenlikle cevap veren Tugay, çocuk sağlığı ve hastalıkları ile ilgili söyleşilerinin devam edeceğini söyledi.

KARTEPELİ BAYANLARA KALP SAĞLIĞI ANLATILDI

 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde yine VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Yakup Balaban’ın sunumuyla “Kalp sağlığı” söyleşisi gerçekleştirildi. Balaban, kalp sağlığına bir ömür boyu özen gösterilmesi gerektiğini söyledi. Kalp sağlığının ihmale gelmeyeceğini belirten Balaban, “O nedenle unutulmamalıdır ki, kalp sağlığı için en önemli unsurlar sigara içilmemesi ve sağlıklı beslenmedir. Ayrıca yüksek tansiyon ve aile öyküsü de önemlidir. Eğer ailede bilinen bir kalp sorunu varsa daha hassas olunmalı ve bir uzman hekim gözetiminde düzenli olarak kontrolden geçilmelidir” dedi. Balaban son olarak kalp sağlığını korumak için düzenli spor yapmanın önemini de sözlerine ekledi.

HUZUREVİ SAKİNLERİ AĞIRLANDI

 VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde son olarak Gölcük ve Tavşancıl Huzurevi sakinlerinin katılımıyla “İleri yaş psikolojisi ve öfke kontrolü” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Psikolog Dilay Süloğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilen söyleşide ileri yaş dönemsel özellikleri, artan ve azalan psikolojik yetiler, yaşamdan alınan doyumun arttırılmasına yönelik egzersizler ve akılcı düşünme becerileri gibi konular ele alındı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

207 sorgu 0,845 saniyede tamamlandı.