Konak’tan diyabet farkındalık hareketi

15 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2970 defa okundu.

Konak Hastaneleri İzmit, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü için düzenlediği “Diyabetin Farkındayım” etkinliği ile misafirlerini bilgilendirirken, “Konak Sağlık İçin Yürüyor” etkinliği ile diyabet konusunda farkındalık yaratmak adına harekete geçti.

Bölgesinin ve İzmit’in lider hastanesi Konak Hastaneleri, çağın en önemli hastalıklarından olan diyabet konusunda farkındalık yaratmak ve harekete geçmek adına iki önemli etkinliğe imza attı.

14 Kasım Günü, Konak Hastaneleri İzmit’te ‘’Diyabetin Farkındayım’’ konsepti ile kurulan stantta Diyetisyen Nurcan Bıçakçı Kahveci tarafından tüm hastane misafirlerine ücretsiz kan şekeri ölçümleri, beden kitle indeksi ve yağ ölçümleri yapılarak diyabet hakkında bilgilendirme yapıldı.

14 Kasım Günü akşamı ise saat 18.30’da, doktorlar  ve çalışanlar, Diyetisyen Nurcan Bıçakçı Kahveci eşliğinde ‘’ Konak Sağlık İçin Yürüyor‘’ hareketini başlattı. Konak Hastaneleri  Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu ve eşi Sevgi Gündoğdu, Konak Hastaneleri İzmit İdari Direktörü Özlem Altıntaş Kuyruklu ve Konak Hastaneleri İzmit Tıbbi Direktörü Uzm. Dr. Özlem Bilgin yürüyüşe katılım sağlayarak farkındalık hareketine destek verdiler. Haftanın iki günü devam edecek bu etkinlik tüm İzmit için sürekli katılımla büyüyecek bir hareket olacak. Her hafta Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 20:00’da Konak Hastaneleri İzmit kafeteryasından yürüyüşe dahil olabilirsiniz.

Etkinliklerle ilgili açıklama yapan Konak Hastaneleri İzmit Tıbbi Direktörü Uzm. Dr. Özlem Bilgin şunları söyledi: “ 14 Kasım Dünya Diyabet Günü çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz bu önemli etkinliklerle çağımızın sinsi hastalığı Diyabet konusunda halkımızın bilincini artırmaya çalışacağız. Bu konu bir günde işlenecek ve bitecek bir konu kesinlikle değildir. Bu bilinci sürekli hale getirmek adına hareketli yaşam için tüm Konak Hastaneleri hekimleri ve çalışanları olarak haftada iki gün düzenli olarak  yürüyeceğiz. Güzel İzmit’imizin sağlık yaşam bilincini artıracağımız bu etkinlikle bugün Diyabete, yarın Obeziteye diğer bir gün ise hareketsiz yaşam ile gelen tüm diğer hastalıklara dur diyebileceğiz. Halkımızı da bu yürüyüşlere katılmaya davet ediyor, bu bilinci çevrelerine yaymalarını canı gönülden temenni ediyorum.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,843 saniyede tamamlandı.