Aybars Bebek Sağ Böbreğini Kaybetmekten Kurtarıldı

16 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4176 defa okundu.

Akademi Hastanesi’nde Doç. Dr. Osman Gürhan Özdemir ve ekibi tarafından yapılan başarılı bir operasyonla Balcı ailesinin 2,5 aylık olan bebeğiAybars Balcı, sağ böbreğini kaybetmekten kurtarıldı

Henüz anne karnında iken böbrek büyümesi teşhisi konulan ve doğumdan 2,5 ay sonra Akademi Hastanesi ‘nde görevli Doç. Dr. Osman Gürhan Özdemir’e geldiğinde yapılan incelemeler sonucunda 3. seviye böbrek büyümesi yaklaşık  % 50’ye yakın organ hasarı tanısı konulan Aybars bebek yapılan başarılı operasyon sonucunda sağ böbreğini kaybetmekten kurtarıldı.

BÖBREK İŞLEVİNİ YİTİRECEKTİ

Akademi Hastanesi yetkililerin yaptığı açıklamalara göre, böbrek büyümesi yani hidronefroz düzeltilmediği taktirde, ilgili böbrek Aybars 1 yaşına geldiğinde tamamen yapısı bozulmuş işlevsiz bir organ haline gelecekti.

SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu sorunlar dikkate alınarak 3. ayını tamamlayan Aybars bebeğecerrahi müdahale yapıldı ve ayrıca idrar yolu darlığı için katater takıldı.Başarılı geçen ameliyat sonrası, 3 hafta devam eden takip döneminin ardından Aybars bebeğe takılan stent, hem endoskopik hem de kısmi açık cerrahi girişimle çıkartılarak, bebeğin tamamen sağlığına kavuştuğu belirtildi.

Aybars Balcı ve ekip

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 2,800 saniyede tamamlandı.