Türkiye Enduro Şampiyonası Kartepe’de Nefes Kesti

17 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7281 defa okundu.

Türkiye Enduro Şampiyonası 4. Ayak Yarışları Kartepe’de izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. Kartepe Belediyesi ve Kartepe Motosiklet Kulubü ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Enduro Şampiyonasına, 13 ilden 79 sporcu katıldı.

Motor ve Adrenalin tutkunlarını bir araya getiren yarışlar, sporcular gibi seyircilerden de yoğun ilgi gördü. 15 Ekim Cumartesi Günü saat 12.00’de Kartepe Belediyesi önünden magazin startı ile başlayan yarışlar, Cumartesi günü sporcuların parkuru tanıması için alıştırma ve sıralama turları ile geçti. 16 Ekim Pazar Günü ise asıl müsabakalara geçilirken, Kartepeli sporseverler kıran kırana yarışlara şahitlik ettiler. Ufak tefek kazalar yaşansa da ciddi bir kazanın yaşanmadığı yarışlar, Kartepe’ de keyifli bir hafta sonu yaşamasına neden oldu.

Başarılı Sporcuların Kupalarını Üzülmez Verdi

Müsabakalarda dereceye giren sporcuların kupalarını  Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez verdi. Başkan Üzülmez; “Kartepemiz  o kadar güzel doğal kaynaklara sahip ki; böylesi  adrenalin sporlarının yapılması için sadece küçük dokunuşlara ihtiyaç duyuluyor. İlçemizde 15 kilometrelik hobi ve spor amaçlı dağ altı bisiklet ve yürüyüş yolları yapıyoruz. Kartepe’ye ilgiyi arttıracak teleferik projemizi meclisimizden geçirdik. Spora ve sporcuya tüm imkânlarımızla yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yurt dışından da turist alan Kartepe’nin güzelliklerini geniş kitlelere bu ve benzeri spor organizasyonları ile daha çok duyuracağız. Spora emek ve gönül veren tüm  sporcularımıza ve destekleyen seyircilerimize teşekkür ederim.” dedi.

 

Türkiye Enduro Şampiyonası 4. Ayak Yarışlarında dereceye giren sporcular ise şu şekilde:

 

 

– E3 kategorisi                        – E1 kategorisi                        – E2 kategorisi                        – EG kategorisi

  1. Cem Çerçi 1. Murat Yazıcı 1. İslam Yıldız            1. İzzet Kazdal
  2. Fırat Şahin 2. Cemil Yurt 2. Cemil Kaya            2. Mert Pehlivanoğlu
  3. Salih Serim 3. Mevlüt Kolay 3. Rafet Karakuş        3. Taha Can Çataloğlu

 

– EB kategorisi                                   – EC kategorisi                                   – EV kategorisi

  1. Duran Can Ulugöz 1. Batuhan Demiryol 1. Sinan Ordu
  2. Mesut Ceylan 2. Barış Tok 2. Savaş Serim
  3. Savaş Doğan 3. Nurdoğan Kuzu 3. Aydın Görün

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

207 sorgu 0,835 saniyede tamamlandı.