Esed’den muhaliflere Halep önerisi

7 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2574 defa okundu.

Suriye’de yüz binlerin ölümüne, milyonların da ülkeyi terk etmesine sebep olan Beşar Esed, Halep kentinin doğu kesimlerini elinde tutan muhalif güçlerin silahlarını bırakmaları koşuluyla kenti aileleriyle birlikte serbestçe terk etmelerine izin verileceğini söyledi.

Danimarka’nın Tv2 kanalının muhabirinin, “Halep’in doğusundaki sivilleri, gerçekte isyancıların kenti terk etmesini teşvik ediyorsunuz. İnsani bir koridor yaratmak istiyorsunuz. Siz bu sivillerin ve isyancıların ellerinde tuttuğu bölgeyi terk etmeleri durumunda güvenliklerini garanti ediyor musunuz? Onları nasıl koruyacaksınız?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Kesinlikle. Bizim bir kaç gün önce ve iki ay önce önerdiğimiz de bu. Çünkü sivillerin muhaliflerin olduğu bölgeden uzaklaşmalarını istiyoruz. Bölgeyi terk etmelerine izin verilecek. Sivilleri koruyabilmek için muhaliflerin serbestçe bulundukları yerleri terk etmelerine izin verdik.

Bu Suriye’nin değişik yerlerinde birçok kez yaşandı. Biz daha fazla kan dökülmesini istemiyoruz. Bu sivilleri koruyabilmek için kullandığımız yollardan, metotlardan biri. Tabii ki buna uymazlarsa sivillere bölgeye saldırı düzenleyeceğimizi, bölgeyi terk etmelerini duyuruyoruz.

Tabii bunun en iyi yolu muhaliflerin terk etmesi. Bundan sonra istiyorsanız muhalifleri takip eder veya peşine düşersiniz. Sivillerin olmadığı bir yerde kovalarsınız”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,819 saniyede tamamlandı.