13620862_10154359273459559_4772914309208828524_n

Nur Cemaati ile FETÖ Karıştırılmamalı

11 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
11430 defa okundu.

Halkın çoğu Horasan’da halı dokunduğunu biliyor ama enine mi boyuna mı haberleri yok.  Karanlık locaların gayri meşru çocuğu Fethullah Gülen’in sözde hizmet hareketinin Nur Cemaati ve Risale-i Nur talebeleriyle HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR! Bunu en başta belirtmek istiyorum.

Evet, şimdi birkaç maddede FETÖ nasipsizleriyle, uhuvvet ve ihlastan başka gaye gütmeyen Nurcu kardeşlerim arasındaki farkı konuşalım.

17-25 Aralık ile başlayan puslu havadan nemalanmaya çalışan FETÖ mensupları, Risale-i Nur hizmetine balta vurmak için topluma normatif aşılar yapma peşinde.

Millet bu saatten sonra o aşıları yer mi? Yemez, aksine yedirir.

Tüm maneviyatıyla Nur Cemaati’ne 10 seneden beri hizmet etmiş ve daha nice 10 yıllar hizmet edecek birisi olarak açık ve net bir şekilde belirtiyorum ki;

Nur Cemaati’ndeki kardeşlerimin ihlas ve uhuvvetten başka bir gayesi yoktur. Fethullah keferesi ömrü boyunca bir saniye bile Bediüzzaman’ı görmemiş, Cenab-ı Hakk onu bu şerefe nail etmemiştir.

Okuyucular yahut yazıcılar, yok şu grup, yok bu grup diye teferruata da girmeyeceğim.

Ne diyor Bediüzzaman tüm cemaat ve tarikatlar İslam ordusunun mensubudur. Ama biri karacı, biri havacı, birisi denizcidir.

Bu onları ayrıştırmaz. Hepsi aynı orduya hizmet eder.  Tümü dediysek, hangilerinin cemaat ya da tarikat olmadığını benden iyi biliyorsunuz. İsimlerini burada verip muhabbeti şimdilik kirletmeyelim.

Lakin şunu belirtmekte de fayda var, yok çay house’muş, hayalhanemmiş, yok nur mektebiymiş.

Bu oluşumların FETÖ’yle bir bağı olmasa da Nur Cemaati’ni yaralıyor.

Risale-i Nur hizmeti “sağ elin yaptığını sol el bilmez” düsturunu hiçbir zaman terk etmemiş bir cemaatken, İslam şiarından hiçbir zaman şaşmamışken, enaniyetten ve tüm nefsi duygulardan uzakken,

Yukarı saydığımın bu house’lar, hanem’ler, yok mektepler tamamen enaniyet ve reklam duygusuyla hareket eden bir kısım oluşumlar.

Geçen bu bahsettiğim oluşumlardan birisi bir genci Müslüman etmiş ve çocuk şehadet getirirken video çekip sosyal medyada “Bakın, biz bu genci Müslüman ettik.” başlığıyla servis etmişler.

Reklamdan kastımız bu işte, zamanla bu yapılan iş; Allah rızasından çıkıp “Ya şu ateisti Müslüman edelim, Facebook’ta acayip ses getirir.” muhabbetine dönüyor. Allah muhafaza küfre kadar yolu var. Bunları da tasvip etmiyoruz. Belirtelim.

Allah’ın rızasını kazanmanın reklamı olmaz. Allah’ın rızasını kazandıysan da bunu insanların bilmesi gerekmez. Çünkü kabre yalnız gireceksin.

Neyse konumuza dönelim.

Evet, işte FETÖ nasipsizleri ile hakiki Nur Cemaati’ni birbirinden ayıran kalın çizgiler.

 • Terörist Gülen hayatında bir kez dahi Said Nursi ile görüşmemiştir.
 • Gülen’in kendi yazdığı kitabında geçer; “Erzurumlu olduğum için ben de Turancılık var, Said Nursi Kürt olduğu için cenazesine gitmedim.”
 • Bediüzzaman Said Nursi ve onun yaşayan talebeleri Risale-i Nur’un Osmanlıca’dan günümüz Türkçe’sine çevirisine katiyen karşı oldukları halde terörist Gülen, Risale-i Nur’ları özünden koparmak için Türkçeleştirmiştir.
 • Hakkani Nur Talebeleri, önce Kelamullah olan Kur’anı sonra da onun bir tefsiri olan Risale-i Nur’u okuyarak edebildikleri en iyi şekilde istifade etmeye gayret gösterirler. Terörist Gülen ise Risale-i Nur’u tanımayarak asrın son müceddidi Bediüzzaman’ın neşrettiği eserleri, özünden koparıp yorumlayarak kendi kitaplarını neşretmiştir.
 • Terörist Gülen Bediüzzaman’a Hz. Pir der. Hiçbir hakiki Nur Talebesi üstadlarını bu isimle anmaz, aksine her seferinde Bediüzzaman Said Nursi Hz. ya da üstad diye hitap ederler.
 • Bediüzzaman Said Nursi dünya malını her zaman elinin tersiyle itmiştir. Zira üstadın giydiği cüppede yetmiş adet yama bulunur. Öyle ki hakiki Nur Talebeleri hediye dahi kabul etmezler. Terörist Gülen ise katrilyonluk saraylarda, trilyonluk köpeklerine emirler yağdırır durur.
 • Bediüzzaman milli mücadele yıllarında defalarca zehirlenmesine ve sürgün edilmesine rağmen, “ille de vatanım” demiş her defasında Türkiye’ye geri dönmüştür. Terörist Gülen başını okşayan Amerika’nın buyruğundan çıkmazken, inziva bahanesiyle küfrün merkezi Amerika’ya gitmiş ve bir daha dönmemiştir.
 • Said Nursi her defasında Allah’ın sadece aciz bir kulu olduğunu dile getirirken, terörist Gülen Cebrail hariç her melekle görüştüğünü apaçık söylemektedir.
 • Hakiki Nurcular Said Nursi’nin neşrettiği Risale-i Nur külliyatıyla iştirak olurken, terörist Gülen’in hizmetkarları Gülen’in kitaplarından başka kitap okumaz ve Risale-i Nur’u kabul etmezler.
 • Terörist Gülen’in hizmetkarları Gülen’in ahirzamanda yeryüzüne inecek olan Hz. İsa ya da Hz. Mehdi olduğuna inanırken Nurcu kardeşlerim bu hususlarda “En iyisini Allah bilir.” der yorum yapmazlar.
 • Terörist Gülen, himmet adı altında peşmergelerinden aylık sözde bağış kılıfıyla haraç keserken, hakiki Risale-i Nur talebeleri olan Nur Cemaati’nde böyle bir durum söz konusu dahi değildir. Nur yolcusu kardeşlerim “Ameller niyetlere göredir.” der, yapılan sohbetlerde “daha fazla insanın hidayetine nasıl vesile olabiliriz.”düsturuyla dünyevi menfaatlerden uzak bir şekilde gayret gösterirler.
 • Terörist Gülen ve fedaileri devletin damarlarına nüfuz etmek için kendi adamlarını o mekanizmalara yerleştirme gayretini güder ve milyonlarca insanın hakkına girerken, Nur Cemaati’ndeki ehl-i sünnet olan o güzel insanlar “Bir bana, on başkasına” düsturuyla gayretlerini devam ettirirler.

Uzun lafın kısası kendini Nur Cemaati’nden türetip özünü inkar eden terörist Gülen’in hakiki Risale-i Nur talebeleriyle alakası uzaktan yakından yoktur.  Algı ve ifsat politikalarına aldanıp, araştırmadan, soruşturmadan haksız yere zan altında bırakılmaya çalışılan Nur Cemaati, Gülen Örgütü’nün en çok baltalamaya çalıştığı dava neferleri olmuştur. Gülen nurcu değildir ve Nur Cemaati ile uzaktan yakından alakası yoktur.

Ne güzel diyor Bediüzzaman “İslamiyete darbe vuranların başlarında öyle müthiş bir patlayış olacak ki, kıyamete kadar unutulmayacak.” Ve ekleyerek devam ediyor üstad; “Şu istikbal inkılabı içinde en yüksek gür sada İslam’ın sadası olacak.” Amin, amin. Yüzbinlerce kez amin. İslamiyet güneş gibidir, göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar. Gözünü kapayıp, İslam güneşini balçıkla sıvamaya çalışanların şerrinden Cenab-ı Hakk ahirzaman ehli imanını muhafaza eylesin…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

151 sorgu 0,417 saniyede tamamlandı.