Kemal Köse Ders Vermeli!

8 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
12771 defa okundu.

İkisi de yalnız kaldı.

İkisine de kumpas kuruldu.

İkisi de medya üzerinden yıpratılmaya çalışıldı.

İkisine de iftira atıldı.

İkisi de zoru başardı, şimdi kale gibiler.

Biri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, diğeri MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü.

Devlet Bahçeli için ajan, koltuk sevdalısı gibi demediğini bırakmadılar, bu iş bitti “Abbas Yolcu” dediler, geriye sadece Bahçeli kaldı. Kocaeli’nde ise  “Aydın Ünlü ve il yönetimi görevden alındı” dediler, algıyı kuranlara telefonla dahi ulaşılamıyor, Ünlü ve ekibi ise yerinde.

MHP Genel merkezi bomboş diyenler, Kocaeli’nde MHP İl Yönetimi görevden alındı diye haberler yaptırdılar. Bu haberleri yapanlar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi istifaya çağıranların ta kendisiydi.

Ankara’da üst kurul delegelerinin imza sayısı 800 oldu dediler, noterin açıkladığı resmi rakam olan 357 imza ile kongreyi başlattılar. Kocaeli’nde 23 üst kurul delegesinden Ünlü’ye, “En yakının dahi imza verdi,3 kişi kaldınız” dediler, zoru başaran Aydın Ünlü, Kocaeli’yi Devlet Bahçeli’nin kalesi yaptı.

Bununla kalsa iyi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında kurultay sürecinde ağır ithamlarla köşe yazanlar, 15 Temmuz sonrası aynı ismi yani Bahçeli’yi kahraman ilan ettiler. Kocaeli’nde Aydın Ünlü’yü eleştiren yazarlar sonrasında “Kale gibi, top atsan yıkılmaz” dediler.

Muhalefet iki isme de ne yaptıysa olmadı.

Sabır sırları oldu, muhalefete sürekli hata yaptırdı.

Sanırım Aydın Ünlü, “Böyle muhalefete can kurban” diyordur.

Neden mi?

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye hakaret eden medya üzerinden, Aydın Ünlü’yü devirebileceklerini sanıyorlar.

Ünlü’ye vururken, Devlet Bahçeli’ye MHP’ye vurduklarını göremiyorlar.

Bunun nedeni Aydın Ünlü, paranoyasına kapılmalarıdır.

Muhalefetin hatalarını, nereden anlatmaya başlasam bilemedim,

Çakmak Market dosyası Ankara’dan gelen onay sonrası masaya yatırıldı. MHP Genel Merkezi “İlk gelen bu işin kumpasçısıdır” dedi. Ünlü’yü şikayete gidenlerden biri  MHP siyaset sahnesinden kayboldu diğeri hala kumpaslarla çevresindeki ülkücüleri tüketiyor.

MHP Genel Merkezi, “Açıklama yap,hakkını helal etme” dedi. Kocaeli’nde ilk sıçrayanların notunu Ankara verdi. Ünlü, sadece izledi.

MHP Genel Merkezi, “Ocak’tan gelen MHP’yi bilir, il başkanlığını makamını bilir, saygı duyar” dedi. Ocaktan gelen isim gazetelerde il başkanlığına hakaret etti.

MHP Kocaeli İl yönetimi, “İzmit İlçede ne olacak, nasıl yapacağız” diye düşünürken, muhalefet bu sefer de “ben” duygusuna kapıldı, MHP’nin tüzüğünü çiğnedi, ocak içerisinde seçime kalkıştı, tutanak defteri ocak binasına getirildi.

MHP İl binası büyük sorundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, izlenecek yolu çizdi ve onay verdi. Kocaeli’nde parti içi muhalefet il binasının satın alınmasına kafayı taktı. Taşın altına elini koymayanlar, medya üzerinden Aydın Ünlü’ye zarar verelim derken MHP’ye zarar verdi.

Bunlar yetmedi, muhalefet emekli maaşı alan Ünlü, emekli olamadı diye algı yaydı.

Muhalefetin son hatası Ruhi Çavdar oldu. MHP Kocaeli İl Başkanlığının gündeminde bu isim asla yok. Birileri Ruhi Çavdar’ı zorla ihraç ettirmek istiyor. Ve bu birileri sanırım Çavdar’ın kendi çevresinden. Çavdar, “Ocakta tutanağı yazdı” diye Ankara’ya ihbarda bulunup bu duruma MHP Kocaeli’nin yani Aydın Ünlü’nün göz yumduğunu iddia ediyor.

Ruhi Çavdar böyle bir şey yaptıysa, bunu bilen yine çevresindekiler değil midir? Ankara’ya Aydın Ünlü, duyarsız kaldım diyerek, kendini ihbar edemeyeceğine göre muhalefet kendini yemekten başka ne yapıyor, ya da Ruhi Çavdar’ı kimler medyaya pazarlıyor?

Son zamanlarda parti içi muhalefet, bana sorarsanız ülkücülüğü unuttu, Aydın Ünlü paranoyasına kapıldı.

“Aman engelleyemezsek, Ünlü birinci sıradan vekil olacak” diyenler ve “Aydın Ünlü yıkılırsa Devlet Bahçeli Kocaeli’nde yıkılır” diyenler her yolu deniyor.

Yani Kocaeli’nde MHP’li muhaliflerin ana amacı, MHP’nin oyunu artırmak yerine Aydın Ünlü’yü yıpratmak ve Devlet Bahçeli’yi Kocaeli’nde bitirmek olduğu için bu işten hayır gelmiyor.

Sonra mı?

Kemal Köse aklıma geldi.

TBMM 21. dönem milletvekili olan Kemal Köse, aday sıralamasında ikinci sıradaydı. Sandıklar açılıyor, birinci sırada olan ve yıldızı çok barışmadığı Cumali Durmuş’un vekilliği kesilince, henüz kendisinin vekil olduğu netleşmemesine rağmen, dua edip tebrik etmişti Durmuş’u. Canı gönülden sevinmişti. O dönem kendisine de vekillik nasip oldu.

Kemal Köse, sonrası dönemlerde ise MHP’de 2.sıra olanlar çoğu zaman 1. Sıradan seçilenlere hep inceden yüklendi.

Yani ben kavramı girdi.

O yüzden bence Kemal Köse, şu MHP ve dava anlayışı konusunda biraz seminer vermeli…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,828 saniyede tamamlandı.