Tutuklanan Dekandan Farklı Gezi Yorumu

19 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4455 defa okundu.

FETÖ’dan tutuklanan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nusret İlker Çolak, Gezi Parkında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert cümlelerle eleştirmiş. Çolak, Erdoğan’ın destekçilerini meydana çağırmanın demokratik hukuk devletinde karşılığının olmadığını söylemiş.

Kocaeli’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan eski Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nusret İlker Çolak, Gezi Parkı olayları hakkında Erdoğan’ı suçlayan makale kaleme almış. O makalede Çolak’ın; “Başbakan’ın destekçilerini meydanlarda toplayacağı yönündeki açıklamasının, demokratik hukuk devletinde bir karşılığı bulunmamaktadır” cümleleri dikkat çekti.

O DEKANDAN GEZİ PARKI YORUMU

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında  tutuklanan eski Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nusret İlker Çolak, Gezi makalesinde Başbakan Erdoğan’ı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın işlerine karıştığı için eleştirmiş.

İSTANBUL’UN ANKARA’DAN YÖNETİLDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

İşte Çolak’ın  o söylemleri;  “Taksim Gezi Parkında yapılması düşünülen inşai faaliyetle ilgili olarak, kentin yöneticileri yerine, iktidar partisine mensup, hemen herkesin Başkentten yorumlar yapması, toplumun tepkisini daha da artırmıştır. İstanbul’un yerinden yönetilmediği, Büyükşehir Belediyesinin işlevsiz olduğu ve kentin Ankara’dan yönetildiği ortaya çıkmıştır”

MEYDANLARA ÇAĞIRMAK DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİNDE YOK

Makale’de en çok dikkat çeken konu ise; “Sayın Başbakanın destekçilerini meydanlarda toplayacağı yönündeki açıklamasının, demokratik hukuk devletinde bir karşılığı bulunmamaktadır. Bu yaklaşım, toplumu bütünleştirmekten uzaktır ve ayrışmaya yol açma riski barındırmaktadır. Yapılan bu açıklama ve göstericilere karşı takınılan tavır, devam etmekte olan barış sürecini de olumsuz etkileme gücüne sahiptir”

O DEMOKRASİYİ, MEYDANLAR TANKLARDAN KURTARDI

Eski Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nusret İlker Çolak, sokakları meydanları doldurarak, demokratik hukuk devletine bir karşılığı olmadığını belirtirken, 15 Temmuz’da demokratik hukuk devletini sokaklara çağıran millet kurtarmıştır. Sessizliğin hakin sürdüğü o hain gecede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydanlara çıkın çağrısı ülkenin yarınlarını kurtarmıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,880 saniyede tamamlandı.