• Dolar Alış / Satış: 3.55 / 3.557
  • Euro Alış / Satış: 3.874 / 3.881
  • KOCAELI:
  • Güneş: 05:56
  • Öğle: 13:05
  • İkindi: 16:52
  • Akşam: 20:01
  • Yatsı: 21:31
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Tarhan “Adaletin Doğru Tecelli Etmesi Demokrasinin Gereğidir”

24 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4717 defa okundu.

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Çayırova Belediye Başkanı’nı makamında ziyaret etti.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Çayırova İlçe yöneticileri ile birlikte Çayırova’da bir dizi ziyarette bulundu. Bölgedeki çalışmalarını hızlandıran Tarhan, Çayırova Kaymakamı Sayın Turgut Çelenkoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’yi de makamında ziyaret eden Tarhan ziyareti esnasında 15 Temmuz darbe kalkışmasına değinerek ülkece zor dönemlerden geçtiğimizi, ancak bu zorlukları birlik ve beraberlik içerisinde aşabileceğimizi ifade etti. Hükümetin ve muhalefet partilerinin istişare içerisinde kalmasının uzlaşma açısından önemli olduğunu vurguladı.

CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan ziyaretlerine ilişkin değerlendirmesinde şöyle konuştu:

Bir an önce terörün son bulması için adımların atılması gerektiğini belirten Kocaeli Milletvekili, CHP’nin bu konuda desteğini esirgemeyeceğini ifade etti. Akan kanın durdurabilmesi ve masum vatandaşlarımızın can vermemesi için teröre karşı ortak mücadele göstermemiz gerekiyor, dedi.

Yerel siyasette de birlik ve beraberliğin önemli olduğunu ifade eden Tarhan, yerel yönetimlerde de uzlaşının sağlanması gerektiğini hatırlattı.

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, FETÖ operasyonları konusunda, vatandaşların mağdur edilmemesi için dikkatli davranılması gerektiğini belirterek, kurunun yanında yaşın da yanmaması için uyarılarda bulundu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında memleketimizin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini belirten Tarhan, FETÖ operasyonları kapsamında tasfiye edilen örgüt mensuplarının yanında, örgütle herhangi bir ilişkisi olmayan Belediye Çalışanlarının mağdur edilmemesi gerektiğini belirtti. Tasfiye edilecek örgüt mensuplarının titiz bir çalışmayla belirlenmesi gerektiğini ifade eden Tarhan, masum vatandaşlarımızın fişlemelere maruz kalmaması için temkinli bir şekilde operasyonları yürütmenin önemli olduğunu vurguladı.

Ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında iş dünyasından gelen şikâyetleri değerlendirmek, uygulamaları incelemek ve takip etmek için CHP’nin kurduğu izleme ekibinde yer alan Tahsin Tarhan operasyonlarda tutuklanan iş adamlarının ve firmaları kapatıldığı için işsiz kalan işçilerin haksızlığa uğramamaları gerektiğini ifade etti. İçeri alınan iş adamlarının FETÖ ile bağlantısı olanıyla, olmayanının ayırt edilmesi gerektiğini belirtti. Adaletin doğru bir şekilde tecelli etmesi gerektiğini ve bunun demokrasi için gerekli olduğunu vurguladı.

OHAL süresi boyunca gerçekleştirilen FETÖ karşıtı operasyonların amacının ve hedefinin Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi korumak olması gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,842 saniyede tamamlandı.