Sarıbay “Şanlı Tarihimizden Feyz Alınmalı”

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7375 defa okundu.

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kutlanışının 91. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İşte Sarıbay’ın o açılaması;

Kamuoyu ve basına…

Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir.

Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün komutasında ordumuzun 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşaması olmuştur.

30 Ağustos ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, o gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatları işgalci düşmanı ve işbirlikçilerini vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı vermiştir.

Bugün de, ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik tehditlerle karşı karşıyayız. Büyük acıların yaşandığı şu zor günlerimizde, yeniden şanlı tarihimizden  feyz alınması gerekmektedir. Türkiye’yi kirli hesaplarla, şiddetle, terörle,  zayıf düşürmeye çalışan güç odakları emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Her gün terörün hain ve rezil yüzüyle karşılaşsak da, umutsuzluğun koyu sisi gelecekle ilgili parlak düşlerimizin önüne geçemeyecek, insanımızın birbirine düşmanca muamelesine ortam açmayacaktır.

Bin yıldır bu coğrafyada nice düşmanları yenmiş, nice ihanet çetelerini çökertmiş olan aziz milletimiz, elbette bölücü terör örgütünün ve  paralel devlet yapılanmalarında ki terörizmin de üstesinden gelecektir.

Türk milleti tarih boyunca nice zorluğu aşmayı bilmiştir. Aynı heyecan ve kararlılıkla  bugünkü zorluğu da aşacaktır. Bu nedenle, art niyetli çevreler  boş hayale kapılmamalı, Türkiye‘nin tükenişine şahit olacaklarını düşünmemelidir.

Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen şer güçlere karşı  94 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz, edeceğiz.

Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin yiğit kahramanları ile bütün şehit ve gazilerimizi şükranla anıyorum.

Cengiz SARIBAY

CHP Kocaeli İl Başkanı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,865 saniyede tamamlandı.