Pazar Günü Saatlere Dikkat!

29 Ekim 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
16506 defa okundu.

Saatler geri alınacak mı? Kış saati uygulaması kalktı mı? soruları 30 Ekim 2016 pazar gününün yaklaşmasıyla yeniden gündemde. Saatler kesin olarak geri alınmıyor ama…

Saatler geri alınacak mı? Saatler ne zaman geri alınacak soruları kış saati uygulamasının başlayacağı 30 Ekim 2016 Pazar gününün yaklaşmasıyla yeniden gündemde. Dünyada saatler 30 Ekim 2016 Pazar gecesi 1 saat geri alınacak. Ancak Türkiye kış saati uygulamasından vazgeçti. Yani Türkiye’de 30 Ekim Pazar gecesi saatler 1 saat geri alınmayacak. Ancak akıllı telefon ve bilgisayar kullanıcıları dikkat. Bunun sebebi de akıllı telefonlar ve bilgisayarlar başta olmak üzere birçok cihazın otomatik saat ayarlara sahip olması. Güncellenmeyen işletim sistemleri ve yazılımlar yüzünden pazar günü saatiniz bir saat geri alınmış olarak uyanabilirsiniz.

PAZAR GÜNÜ SAATLER OTOMATİK OLARAK 1 SAAT GERİ ALINACAK

Sektör yetkililerinin verdiği bilgilere göre, 50 milyon mobil cihaz, pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat ileri alacak. Bu sorun için iletişim operatörleri şebeke ve baz istasyonlarında saati güncel tutarak önlemlerini alıyor. Ancak işletim sistemleri ve cihaz üreticilerinin saatlerde güncelleme yapması gerekiyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,821 saniyede tamamlandı.