Otobüs Şoförleri Vaat Edilen Parayı Alamıyor

24 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7108 defa okundu.

65 yaş üstü vatandaşları ücretsiz taşıyan özel halk otobüs şoförleri kendilerine vaat edilen aylık 750 lira parayı 5 aydır alamıyor

65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz taşınması kararı yürürlüğe girdiği zaman ilimizdeki otobüsçülere araç başı aylık 750 TL bakanlık tarafından verileceği duyurulmuştu. Fakat otobüsçüler paralarını almakta zorluk çekmeye devam ediyor. 5 ay önce siyasi erkin araya girmesiyle paralarını büyük mücadeler sonucu alabilen otobüsçüler o günden bu yana paralarını alamadı. Kocaeli Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt “İnşallah bayrama kadar paralar yatar ve şoförlerimiz bayrama neşeli girer” dedi.

 

“BAYRAMA KADAR YATMASINI İSTİYORUZ”

Konuyla ilgili otobüsçülerin mağdur olmaması için çaba gösteren ve zaman zaman Ankara’ya gidip görüşmelerde bulunan Oda Başkanı Mustafa Kurt, “Bakanlık, belediye ait olan şirket UlaşımPark’a ödenek vermeyi durdurdu. Bununla ilgili sorun nedeniyle işlemlerin uzadığını düşünüyorum. Şoför arkadaşlarımız 5 aydır paralarını alamıyor. İnşallah bayrama kadar gerekli ödemeler yapılır ve üyelerimiz bayrama neşeli girme fırsatını bulur” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,840 saniyede tamamlandı.