Öğrenci ve velileri öğretmen ataması bekliyor

20 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2844 defa okundu.

2016-2017 eğitim öğretim yılına öğretmensiz başlayan Evyap İlköğretim Okulu’nda 3-D sınıfı öğrencileri velileriyle beraber çareyi eylem yapmakta buldu. Okul sıralarına çocuklarıyla birlikte oturan veliler, biran önce öğretmen ataması beklediklerini söyledi.

2016-2017 eğitim öğretim yılının startı tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’de protokol üyelerinin yoğun katılımları ile verildi. Gölcük Solaklar İlkokulu’nda protokol üyelerinin çaldığı zille ders başı yapan öğrenciler yeni eğitim öğretim yılının birinci dönemine böylece başlamış oldu. Ancak durum her okulda bu kadar parlak değil. FETÖ soruşturması kapsamında binlerce öğretmenin görevinden uzaklaştırılması var olan öğretmen sorununu daha da artırdı.

ATAMA BEKLİYORLAR

Körfez Hacıosman Mahallesi’nde bulunan Hedise Evyap İlköğretim Okulu’nda 3-D sınıfı öğrencileri öğretmensiz kaldığı için diğer öğrencilerle aynı coşkuyu yaşayamadı. Derse girmesi gereken öğrenciler öğretmenleri olmadığı için velileriyle birlikte eylem yapmak durumunda kaldı. Öğrencilerle birlikte okul sıralarına oturan veliler öğretmen gelene kadar bu sıralardan kalkmayacaklarını duyurdu. Öğrenciler ve velileri devletten kadrolu öğretmen ataması bekliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,841 saniyede tamamlandı.