‘Milli İrade Paneli’ Düzenlendi

30 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5469 defa okundu.

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği tarafından Sabancı Kültür Merkezi’nde “Milli İrade Paneli” düzenlendi.

Panelin moderatörlüğünü Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez yaptı. Konuşmacı olarak ise; gazeteci yazar Yavuz Selim Demirağ, Emekli Tüm General Ahmet Yavuz ve Prof. Dr. Hasan Onat konuşmacı olarak yer aldı.
Panelde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Hafız Ali Gülmez tarafından Kuran’ı Kerim tilaveti yapıldı. Sonrasında Türk Diyanet Sen Kocaeli Şube Başkan Vekili Mehmet Ali Karadaşlı tarafından katılımcılara şehitlerin ruhuna dua ettirildi. Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir yaptığı konuşmada, “15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde üniformalı hainlerin saldırısına maruz kaldık. Ülkemizi bölmeye çalışanlar başarılı olamadılar. Biz de Milli Kuruluşlar Birliği olarak tüm birimlerimizle böyle bir panelin toplumumuza faydalı olacağını düşündük. Türk Milliyetçileri bu milletin erken uyarı sistemidir. Bunlara karşı nasıl tedbirler alınacağını bu panelde bze hocalarımız anlatacak. Fikren tek yönlü beslenirsek beynimiz zarar görür. Bizim kuruluş gayemiz zaten milli irade kaynaklıdır. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

DEVLETİN DİNİ ADALETTİR
Prof. Dr. Hasan Onat ise,” Ağır bir süreçten geçtik. Bizim kültürümüzde bir suçlama refleksi var. Birbirimizi suçladığımız zaman en kolay yoldan tatmin oluruz. Ortada ciddi bir problem var. Ama bir günah keçisi ilan ederseniz iki gerçeği kaçırabilirsiniz. FETÖ’yü kimin nasıl kullanıp, palazlandığını anlamalıyız. Bu kültürde gerçekçi olmak zorundayız. Suriye’de birçok insanın kanı akıtılıyor. Bundan sadece ABD’li ve Rusyalı silah tüccarları kazanç sağlıyor. İnsanın başına gelebilecek  en kötü felaketlerden birini yaşıyoruz. Dürüstçe öz eleştiri yapmalıyız. Kimisi makam mevki elde etmek için her şeye küfrediyor. Bu FETÖ’yü el birliğiyle biz yaratmadık mı? FETÖ’ cülerden boşalan yerleri kim dolduruyor. Liyakat esas alınıyor mu? Devletin dini adalettir. Siz devletin hangi kademesinde olursanız olun adaletin olmadığı yerde sadakat bekleyemezsiniz. Çünkü onurdan liyakatten ve ehliyetten yoksun olan sadakat içinde daima ihaneti barındırır. Devlet cehalete teşvik eden bir varlık halindedir. Televizyonlara bakın din adına yapılan programlarda akıl adına bir şey bulamazsınız. Cehaletin olduğu yerde adalet yeşermez”
TSK İTİBAR KAYBINA UĞRADI
Emekli Tüm General Ahmet Yavuz, “Ben devlete 40 yıl hizmet ettim. Karşılığında hapis de yattım. Devletten alacağım var. Bizim derdimiz gerçeği halkın anlaması. Kocaelispor burada bir panel yapsaydı ve dört büyüklerden bir futbolcu çağırsaydı salonda boş yer kalmazdı. Bu millet futbola duyduğu ilgiyi başka şeylere gösterseydi bu sorunlar yaşanmazdı. Bu girişim yaşandıysa ülkenin kötü yönetimi yüzündendir. Balyoz ve Ergenekon sürecini doğru anlamış olsalardı bu darbe girişimini ön görebilirlerdi. Ama bunu kimse anlamadı. Anlamamanın bedelini çok ağır ödedik. Artçı sarsıntıları halen devam ediyor. TSK itibar kaybına uğramıştır. Silahlı kuvvetleri olmayan bir millet ayakta kalamaz. Herkes çok duyarlı olmak zorundadır. FETÖ’nün her kurumdan ayıklanması çok önemlidir. İktidar ve ordunun başındaki komuta heyeti doğru adımlar atabilirse bu çok önemli adımdır. Ancak siyasi irade orduları bir araba gibi kullanamaz. Bir at gibi kullanır. Üstüne biner, onu sever, bakımını sağlar. Bu benzetmemi bağışlayın. Ordular insanlardan oluşur ve güvenle ayakta dururlar” dedi.

SOSYAL DEVLET OLSAYDI BUNLAR OLMAZDI
Gazeteci yazar Yavuz Selim Demirağ, “Askerin düşmanı düşmanın askeridir. Ben bunları 1980 ihtilalinden sonra askeri okulda tanıdım. Bu yapılanma casusluk tipi bir yapılanmaydı. Bunlar neden polise ve askere sızmak ister diye düşünüyordum. Birinci hedefleri emniyet ve Türk unsurlarıdır. Çünkü bu iki unsurun elinde silah vardır. Dedim ki bunlar bir askeri darbe yapacaklar, bir darbe hazırlığı var dediğimde bana güldüler. Meslektaşlarım şimdi bana sen haklıymışsın diyorlar. Benim yazdıklarım gerçekleşti, keşke gerçekleşmeseydi. Bunların kırsal yerlerde hiç hayır işleri yaptığını gördünüz mü?  Yapmazlar. Bunların imanı, dini paradır.  Millet olarak saf insanlarız. Minnet duygumuz vardır. Bize bir yardım edene ömrümüzün sonuna kadar minnet duyarız. Her şey buradan çıktı. Gerçek anlamda sosyal devlet olsaydı bu ülkede bunların evlerine yurtlarına çocuklarımız muhtaç kalmasaydı bu ajanlar aramızdan çıkmazdı” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

191 sorgu 0,909 saniyede tamamlandı.