MHP’de hareketli günler

24 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6319 defa okundu.

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, ilçe başkanları ile gerçekleştirecekleri toplantıda ihraçların konuşulacağını söyledi. Ünlü, FETÖ mağdurlarını dinlemek için de komisyon kurulacağını ifade etti.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü il binasında basın açıklaması yaparak Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yaptığı il başkanları toplantısını değerlendirdi. Ünlü 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında uygulanan OHAL kapsamında gerçekleşen FETÖ operasyonlarında mağdur olan vatandaşlar için İl Teşkilatı tarafından Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Havva Köse Başkanlığında bir komisyon kurulacağını söyledi. İl Başkanı Aydın Ünlü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Dün Genel Merkezimizde sayın genel başkanımızın talimatı ile il başkanları toplantısı yapıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren toplantıda gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu. Hem MHP kongre süreci ile ilgili hem ülkemizin içinde bulunduğu durum ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

KÖSE BAŞKANLIĞINDA KOMİSYON KURULACAK

Sayın Genel Başkanımızın söylemleri ile satır başlarına girersek; normalleşme süreci, önce ülkem denen siyaset, FETÖ Operasyon mağdurları, teşkilatlarda bu konu ile ilgili komisyon kurulması, kongre süreci ve MHP İl Kongre takviminde hassas bir izlenimle sızmaların önlenmesi, paralel yapı ve değişimle alakalı, MHP’yi yıpratmakla alakalı süreçte elebaşılığını oynayanların MHP içine sızmaması ile ilgili bir dizi değerlendirmelerde bulundu. Biz de Kocaeli Teşkilatları olarak FETÖ mağdurları ile ilgili Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Havva Köse Başkanlığında bir komisyon kurulacak. MHP’yi sayan, bir derman arama adına MHP il teşkilatına gelen tüm vatandaşlarımızı dinlemek, onlara sorular sormak, onların problemlerini dinlemek ve notlarımızı alıp bir değerlendirmeden sonra bunları genel merkezdeki komisyona iletmek adına bir komisyon kurulacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bazı olayları değerlendirmek üzere bazı arkadaşlarımızı açığa almıştır, bazıları tutuklanmıştır, bazılarına yurt dışı yasağı vardır.

VATANDAŞLARPARTİYE DAVET EDİLİYOR

Bu süreçte bunlar yaşanacaktır. Ama suçluyu suçsuzu ayırmak adına, MHP bir Sivil Toplum Kuruluşu, siyasi parti olarak bu konuda sıkıntısı olan vatandaşlarımızı bu komisyonda değerlendirmek üzere buraya davet ediyoruz. Bu davete icabet eden vatandaşlarımızı dinlemek bizim görevimiz. Biz görevimizi yerine getireceğiz. İnanıyoruz ki komisyonun değerlendirmesinden geçen vatandaşlarımız MHP Genel Merkezi’ne gönderilerek burada ilgili birimlere ulaştırılacaktır. Mağdur derken burada FETÖ’ nün başında imamlık yapan insanlardan bahsetmiyoruz. Komisyonumuz; Bank Asya’da bankanın o zamanki şartlarından faydalanmak için kredi kartı almış, çocuğunu okutmak için hesap açtırmış, Facebook’ta paylaşım yapan, bir arkadaşının tavsiyesi ile bir sendikaya üye olmuş vatandaşlarımızı mağdur etmemek adına bir değerlendirmede bulunacak.

FETÖ TARAFINDAN DİNLENDİM

Devletin işine karışmak bizim haddimiz değil. Biz bu konularda; vatandaşın tekrar görevine gelmesi, aile düzenini sağlaması, normalleşme süreci dediğimiz süreci bir an önce atlatma adına destek olmak için bu komisyon çalışma yapacak. Komisyon çalışmalarını Havva Köse’nin kuracağı ekip başkanlığında il binasında gerçekleştirecek. Komisyon tamamen avukat arkadaşlardan oluşacak. Cuma günü isim listesi kamuoyuna açıklanacak. 2007’de FETÖ darbesini yiyen bir il başkanıyım. FETÖ Operasyonu ile cezaevine suçsuz olarak, davasız giren, davasız tahliye olan ve beraat eden bir il başkanıyım. 9 ay FETÖ tarafından dinlenmiş bir il başkanıyım. Bu konudaki hassasiyetimin bilinmesi lazım. Bu kadar mağduriyetleri yaşamış bir il başkanının bu iblisleri savunmak gibi bir hakkı da haddi de yoktur. Kimse ona da cüret edemez.

İLÇE BAŞKANLARIYLA TOPLANTI YAPILACAK
Sızmaların önlenmesi ile ilgili de konuşan Ünlü, “Kamuoyunun MR’ ı çekildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin güzel bir sözü var Türk siyasetine kazandırdığı. ‘Ben siyasi MR çektim’ diyor. 7 aydır MHP’nin siyasi MR’ ı çekildi. Herkes o filme baktığında kim hastalıklı, kim tedavi ile iyileşir, kim ilaçla iyileşir, hangi organı kesersek bu hasta iyi olur gibi MR çekildi. Herkes bu MR’ ı gördü. Bu MR’ ı gördüğü halde yeniden yapılanma sürecinde bu arkadaşlara yer verenlerle ne genel başkanın ne bizim işimiz olur. Gerekli değerlendirmeler yapılıp listeler öyle hazırlanacak. Çok hassas bir süreçtir. Her ilçe başkanının ve yöneticilerin bu hassas sürece dikkat etmesi gerekmektedir. Uzun süreli siyaset içinde olan ben ve ekibim MHP’de kesintisiz siyaset yapan bir ekibiz. Sadece yeni yüz dediğimiz ilk defa MHP’de yönetime girecek olan arkadaşlarla ilgili bir dizi değerlendirmede bulunduğumuzda biz bu kararı verecek kapasiteye sahibiz. Bunun için komisyon kurmaya gerek yok. İhraçlarla ilgili de ilçe başkanlarımız ile bir toplantı yapacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,881 saniyede tamamlandı.