KYÖD yeni sezonu yeni üyelerle açtı

4 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2691 defa okundu.

KYÖD Sosyal Tesisleri’nin terasında gerçekleştirilen KYÖD 69. Sezon açılış kokteyline KYÖD Dönem Başkanı Mehmet Toker, HDP Kocaeli eski milletvekili ve eski AB Bakanı Ali Haydar Konca, Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca, KYÖD eski Başkanı Hakan Tanta, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman, BES Kocaeli Şube Başkanı Gülizar Ateş, ADD Kocaeli Şube Başkanı Orhan Özdemir, Yapı Yol-Sen Kocaeli Şube Başkanı Etem Kartal ve çok sayıda KYÖD üyesi katıldı.Açılış Kokteylinde konuşan KYÖD Başkanı Mehmet Toker,” 2016-2017 69. Açılış etkinliğimize hoş geldiniz. 70. Yılın arifesinde sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. 1947’den beri görev yapmış 38 başkanımı ve binlerce KYÖD üyesini 39. Başkan sıfatıyla saygıyla anıyorum. Gönül isterdi ki 70. Yılın arifesinde KYÖD’ün projelerini konuşalım. Bunlar yerine kaygılarımızı, cumhuriyet değerlerinin yok edilme çabalarını, darbe girişimlerini konuştuğumuz bir dönemden geçiyoruz. Her şeye rağmen demokrasinin kurumsallaşması, geliştirilmesi ve yaşadığımız kentin yaşam koşullarının geliştirilmesine dair sorumlulukla çalışmalıyız. Bu amaçlar doğrultusunda yeniden güçlü KYÖD şiarıyla 69. sezonumuzu açıyoruz” dedi.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞÜLMEYEN ÜYE KALMAYACAK

16 Temmuz sabahı, her türlü darbeye, anti demokratik uygulamalara amasız, karşı olduğumuzu ifade ettik diyen Toker,” 15 Temmuz ne yaptığı belirsiz kişilerin halkın karşı duruşu sayesinde atlatılmıştır. Birçok arkadaşımız üniversitelerden uzaklaştırıldı. Bu yanlışın düzeltilmesini talep ettik. Sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Yıllarca olduğu gibi üyeleriyle bütünleşmiş birimleri ile, kentte yaşam süren tüm topluluklarla bugünün gereksinimleri temelinde yeniden inşa etmeliyiz. Derneği, vakfı, spor kulübüyle, çalışma grupları ve genç KYÖD’ü ile kenetlendiğimiz hedefe mutlaka ulaşacağız. Bu kentin KYÖD’e ihtiyacı vardır. Üyelerimizle buluşma toplantılarına başladık. Yılsonuna kadar yüz yüze görüşmediğimiz üyemiz kalmayacak” ifadelerini kullandı.

YENİ ÜYELERE ROZET TAKILDI

KYÖD Başkanı Mehmet Toker sözlerini,”KYÖD ailesi olanaklarını en etkin şekilde paylaşacaktır. Yıllardır verdiğimiz öğrenci burslarını yine vereceğiz. 2017 yılını kazanılmış bir yılı haline getirmek için elimizden geleni yapacağız. 2017 yılının kentimizin her ilçesinde soşkuyla kutlayacağız. Kent halkı olarak tüm birikimlerimi paylaşacağız. Olanaklarımızı öncelikli olarak saptayacağız. Bu kentte yaşayan hemşerilerimizin hak ettiği yaşam alanına dönüştürmek için elimizden geleni yapacağız. Kocaeli Üniversitesi(KOÜ)bizim için çok önemli. KOÜ var oluş nedenlerimizden bir tanesidir. Eğitim Destek programımızı 6 Ekim’de başlatıyoruz. KYÖD düşüncelerini özgürce ifade eder.KYÖD’ün gücü onu var eden üyeleridir. Özgürlük ve bağımsızlık tutkusudur. Başta Cumhuriyet ilkelerine olan bağlılığıdır” şeklinde noktaladı. KYÖD Başkanı Mehmet Toker’in konuşmasının ardından KYÖD’ün yeni üyelerine ve geçmiş dönemde KYÖD’e katkı sağlamış üyelere rozetleri takdim edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,853 saniyede tamamlandı.