KOTO’da Tuhaf Gelişmeler Yaşanıyor

26 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6859 defa okundu.

15 Temmuz sonrası FETÖ terör örgütü olduğu iddiasıyla Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ’ın tutuklanıp, cezaevine konulmasının ardından tam anlamıyla kaosa sürüklenen Kocaeli Ticaret Odası’nda tuhaf gelişmeler yaşanıyor.

Önceki akşam KOTO yönetim kurulu eksik üye ile toplandı. Birkaç ay önce KOTO Meclisi’nden istifa eden, sonra geri dönen Gölcüklü  Semih Barış, yönetim kurulu başkanı seçildi. Aykut Çavuş, Fuat Berna, Tolga Ok ve Oktay Erişken oy kullanmadılar. Bazı üyeler seçimin meşru olmadığını savunuyor. Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Semih Barış da dün hiçbir açıklama yapmadı.

YILMAZ YOK, YENİ BAŞKAN BARIŞ
KOTO’da yönetim içindeki görüş ayrılıkları, önceki gün yapılan başkan ve diğer görevlerin seçimiyle ilgili toplantıdan da ‘kaos’ çıktı. KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıda KOTO’nun yeni başkanı Semih Barış seçildi. Birkaç ay önce KOTO Meclisi’nden istifa eden, yönetime sert eleştiriler yönelten Semih Barış, daha sonra geri adım atmış, istifasını geri almıştı. Bu gelişme sonrası da Barış üyesi olduğu TÜMSİAD’dan çıkartılmıştı.
4 ÜYE OYLAMAYA ŞERH KOYDURDU
KOTO’da önceki gün yapılan yönetim toplantısı sonunda Semih Barış’ın başkanlığının yanında, başkan yardımcılıklarına Şahin Kaya ve Yusuf Ziya Uludüz, sayman üyeliğe de Mikail Kayacı getirildi. Bu seçimde oylamaya katılmayan 4 isim yönetimden istifa etti.

Oylama sırasında, Aykut Çavuş, Fuat Berna, Tolga Ok ve Oktay Erişken, halen eksik olan 1 asil ve 10 yedek üye seçimi yapılmadan, bu oylamanın yapılmasının etik olmadığını savundu. Bu dörtlü, “Bu seçimin 11.yönetim kurulu üyesi olarak seçilecek kişinin seçme ve seçilme hakkına ambargo olarak değerlendirileceği gerekçesiyle oylamaya katılmayacağımı ve bu şerhimin zabıtlara geçirilmesi.” şeklinde dilekçe verdi. Oylamaya katılmayan bu isimler, yönetimden ve ilgili komisyon üyeliklerinden istifa ettiler. Bu gelişmelerin ardından, başka komisyonlardan da istifaların geleceği belirtildi.

KOTO’da Meclis Başkan Vekili Mustafa Yılmaz ile Meclis Katip Üyesi Yıldırım Yılmaz da yönetime istifalarını sundu. KOTO’da yönetim bu kriz sürecini idare etmeye çalışırken, muhtemelen 31 Ağustos’ta yapılması planlanan KOTO Meclisi öncesi ortaya karmakarışık bir KOTO’nun çıkacağı öngörülüyor. KOTO’nun yeni başkanı Semih Barış ise, herhangi bir açıklama yapmayacağını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,858 saniyede tamamlandı.