KOTO Başkanı Tehlikenin Boyutunu Anlattı

10 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2862 defa okundu.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetiminin kendisini ziyareti sırasında konuşan KOTO Başkanı Semih Barış, ” Biz eğer üç dört gün daha geç kalsaydık Oda kayyuma gidiyordu. Kocaeli’nin tacirleri olarak sokağa ne yüzle çıkacaktık? Kent bunu kaldıramazdı” dedi.

Kentte ki ziyaretlerini sürdüren ve hem ülke hem de Kocaeli’nin gündemini değerlendiren CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay‘ın son durağı KOTO oldu. Sarıbay ve yönetimi, Kocaeli Ticaret Odası’na ziyarette bulundu. Ziyarette Sarıbay, KOTO Başkanı Semih Barış’la bir araya gelerek yeni yönetime hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyaret sırasında KOTO Başkanı Semih Barış, eski Başkan Murat Özdağ’ın tutuklanmasının ardından değişen yönetim süreciyle ilgili olarak “Biz eğer üç dört gün daha geç kalsaydık Oda kayyuma gidiyordu” dedi.Ziyarette KOTO Başkanı Semih Barış’a hayırlı olsun dileklerini ileten CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Ülkenin genel menfaatleri olan özgürlükler ve demokrasi ile ilgi KOTO’nun daha fazla sesi çıkması lazım. Şu anda kapanan dükkanların sayısı tavan yaptı, ekonomi çok iyi diyorlar ama siz daha çok hissediyorsunuzdur, ticari rahatlığınız üç sene öncesine göre bence yok.

KENTTE NELER YAPABİLİRİZ?

Sanayi Odası Başkanı bunu yapıyor. Esnafın sıkıntılarını biliyoruz, açtığınız hiçbir davayı kazanamıyorsunuz çünkü işçi her zaman haklıdır. Hatayı adliye ya da yargıda aramak doğru değil. Ülke hiçbir zaman karamsarlığa kapılmasın. CHP var olduğu sürece demokrasi ve özgürlükleri savunmaya devam edeceğiz. Kocaeli’de ticaret odalarının başına çok önemli başkanlar geldi. KOTO’nun bütün başkanları artı değer kattılar. Cezası olan varsa cezasını çeksin ama umarız herkes adil yargılanır” şeklinde konuştu.Sarıbay’ın ardından konuşan KOTO Başkanı Semih Barış ise, “Benim de bir siyasi görüşüm var ama odanın üyeleri noktasında hizmet konusunda taraf olacağız gibi bir durum olamaz. Emek hepimizin ortak değeridir, üyelerimizin de bakışı bu noktada olmuştur. Kentimizde neler yapabiliriz konularını düşündük. Odamız çok buhranlı günler geçirdi. Gerçekten elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk.

KENT BUNU KALDIRAMAZDI

Hiçbir üye, komiteler maaş almıyor vaktimizden ödün vererek çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.Oda ile ilgili projelerinin olduğunu belirten Barış, “Üyelerimize nasıl hizmet üretebiliriz, üyelerimizin sıkıntılarını nasıl en aza indirebiliriz? Bu noktada hem yapısal anlamda hem sahada bazı desteklere ihtiyacımız olabiliyor. Bu da siyasi partilerden de olabiliyor. Bu noktada CHP’li vekillere ulaşabilmemiz kazançtır. Kentimizin ortak değerleri var odamız da bunlardan bir tanesi. KOTO itibar konusunda sıkıntı yaşadığında kent kaybediyor. İtibarsızlaştırma hiç kimseye yaramıyor. Biz bunları aştık. Meclisten kan değişimi oldu. Biz eğer üç dört gün daha geç kalsaydık Oda kayyuma gidiyordu. Kocaeli’nin tacirleri olarak sokağa ne yüzle çıkacaktık? Kent bunu kaldıramazdı” ifadelerine yer verdi.

chp

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

206 sorgu 0,844 saniyede tamamlandı.